Savaş
War and Peace
İncele
War and Peace
Hikâyede Napolyon’un Rusya işgali kaynaklı olaylar konu edilmektedir. Napolyon, amacına adım adım yaklaşmak üzereyken, ülkede söz sahibi beş asil aile bulunmaktadır. Bu ailelerin, savaş sürecinde içlerindeki entrikalar ve söz sahibi olma arzuları, bütün işleri değiştirmiştir. Rusya ile Fransa arası büyük vahşetlere tanık olmuş ve kan gölüne dönmüştür. Ancak bütün atmosfer savaş ortamında geçmemektedir. Çevresel faktörler riskli olsa da romantik aşklara da yelken açılacaktır. War and Peace Bir taraftan yaşanılan savaşları, diğer taraftan da ortaya çıkan aşkları yansıtmaya çalışacaktır. Asilzade ailelerden birincisi Bezukhov Ailesidir. Rusya’nın en zengin simalarından Kont Kirill Bezokhov’un oğlu Pierre olaylarda daha fazla öne çıkacaktır. Kendisi evlilik dışında olmasına rağmen, hareketleriyle ailede söz sahibi olacaktır. Babasını kaybetmesine yakın, kendisine büyük bir vasiyet ve sorumluluk bırakılacaktır. Bu durum kendisini toparlamasını gerekli kılacaktır. Rostov Ailesi’nin lideri Kont Ilya Rostov’dur. Karakterin Natalya isimli eşiyle mutlu bir evliliği vardır. Buna ek olarak dört çocuk sahibidirler. Nikolai, Petya, Vera ve Natasha kendi hallerindedirler. Ailenin en öne çıkan ismi Vera isimli kızları olacaktır. Geçmişte Alman askerlerden birisiyle bir birlikteliğe imza atmıştır. Aile eski zenginliklerini kaybetmeye başladığında, kendisi fazlasıyla yıpranacaktır. Bolkonsky Ailesi’nin başında Nikolai Bolkonsky bulunmaktadır. Ailenin annesi, uzun zaman önce hayatını kaybetmiştir. Evliliklerinden Andrei ile Marya isimli iki çocuk sahibi olmuşturlar. Nikolai tarafından en çok kızı sevilmektedir. Kuragin Ailesi’nin başında Vasily Kuragin oturmaktadır. Kendileri de uzun zaman önce tıpkı Bolkonskyler gibi annelerini kaybetmiştirler. Ailede, Anatole, Hippolite ve Helene isimli üç çocuk mevcuttur. Hippolite için ailedeki konumu son derece düşüktür. Drubetskoy Ailesi, diğer ailelere göre farklı bir şekilde öncelikli olarak babalarını kaybetmiştirler. Aile yönetiminde Anna Drubetskaya aktiftir. Evliliklerinden Boris isimli oğulları dünyaya gelmiştir. Boris ile ilgileneceği ve üzerine titreyeceği yönünde büyük bir söz vermiştir. Bu nedenle de ona bir zarar gelmemesini gözeterek, kendini vicdan azabı çekmekten korumaya çalışacaktır. Asil aileler, kendileri ve diğer insanlarla ilişkileriyle birlikte, tarih sahnesinde ciddi derecede büyük bir rol oynamıştırlar.
 • 2016
 • 360
 • IMDb 7.8
 • 556
 • 0
The Long Road Home
İncele
The Long Road Home
Hikâye 4 Nisan 2007 tarihli olayların merkezinde gelişecektir. Çünkü bu tarih, büyük bir kitlenin hafızasına Kara Pazar olarak kazınacaktır. Fort Hood isimli karakter 1. Süvari Birliği ile birlikte Irak’ın Bağdat kentine bağlı Sadr bölgesinde hain bir pusuya düşürülecektir. Kahraman askerler, arkalarında ailelerini bırakarak, endişeler içinde yeniden dönebilmenin hayalini kuracaktırlar. Şehir etrafında yürütülen rutin gözetimlerden birisinde, beklenmedik gelişmeler yaşanacaktır. Başta Teğmen Shane Aguero olmak üzere, önderlik ettiği iki ekipte eli ağır silahlı makinalar tutan isyancılar tarafından rehin düşecektirler. Ardından ekip, Irak’ta bir eve girerek, dört rehine almak durumunda kalmıştır. The Long Road Home ABD Ordusu adına görev yapan askerlerin, Kuzey Irak’ta tanık oldukları durumlar üzerinde ilerleyecektir. Halk, gelişmelere karşı irili ufaklı isyanlara başlamıştır. Diğer taraftan Bonilla isimli karakter, verdiği yanlış kararın bedelini ödemek durumunda kalacaktır. Shane ise burada bulunmaktan büyük zevk duyacak ve ilham veren bir hikayesi olduğunu düşünecektir. İkinci ekibin komutasına bir SGT başkanlık edecektir. Robert Miltenberger isimli Kosovalı bir veterinerinde bulunduğu ekip, savaşın bütün vahşetini en yakından görenler olacaklar. Diğer taraftan üniformalı bir şekilde imaj yaratılarak, alıkoyulmasının önüne geçilmeye çalışılacaktır. Genç askerler, farklı hayallerle geldikleri sıcak savaş hattında, görevlerini her ne kadar yerine getirmeye çalışsalar da artık sıkıldıkları için saygısızlığa varan davranışlarda dahi bulunacaklar. Sadr şehri eski güzel günlerini mumla aramaktadır. Diğer taraftan Irak halkı Amerikalı barış güçlerinin kendilerine karşı göstermiş oldukları küstahlığa daha fazla sessiz kalamayacaktır. Askerler kimi zaman bir çocuğu bile vurup vurmamak konusunda tedirginlik yaşayacaktırlar. Özgürlük adına çıkılan bu yolculukta, hiç kimse harekatın devam etmesinden mutlu değildir. Ancak yapabilecek hiçbir şeyleri de yoktur. Uyulması gereken kuralları ve kendilerine adanmış bir görevleri mevcuttur. Bu nedenle de savaş alanında kaçmayı asla akıllarına dahi getirmeyecekler. Sefaletin kol gezdiği topraklarda, kanlar dökülmeye devam edilecek. Öte yandan isyancıların her geçen gün kalabalıklaşan destekçileri ve elde ettikleri savaş mühimmatları ABD askerlerinin işlerini fazlasıyla güçleştirmeye başlayacaktır. Askerler ne için savaştıklarını bilmedikleri bir atmosferde, inançları uğruna mücadele etmeye çalışmaktadırlar.
 • 2017
 • 47
 • IMDb 7.4
 • 859
 • 0
Our World War
İncele
Our World War
Hikayemiz 1914 yılında 1. Dünya Savaşı dönemlerinde olup bitenleri yansıtacaktır. Her ülkeden milyonlarca insan, kendi topraklarını korumak adına kendi milletlerinin ordularına destek vermek üzere katılmıştırlar. Kısa sürede yeterli olmayan eğitimle birlikte, kendilerini bir anda savaş meydanında bulmuşturlar. Üstelik aralarında yaşları henüz çocuk sayılabilecek savaşçılar bile mevcuttur. Bombaların altında, her millet kendi kahramanlık destanını yazmaya çalışmaktadır. Yaşam şartları son derece zor hatta imkânsız hale gelmiştir. Savaşta uygulanan yanlış stratejiler, bir taraf için maddi manevi anlamda büyük çöküşe yol açmış olsa da diğer taraf için de sınırlar yeniden çizilmiştir. Üç bölümden oluşan belgeselde, savaşın dramı ve ilham verici kaynakları üzerinde durulacaktır. Geçmiş anılar günümüz teknolojisiyle yeniden yaratılmaya çalışılmıştır. Somme Muharebesinden, Amiens Muharebesine kadar birçok muharebeden bahsedilecektir. Kraliyet ailesi, bu savaşta Avrupalı dostlarının yanında yer almış ve birlikte hareket etmiştir. 21 Ağustos 1914 tarihinde, gece vakitleri Belçika ormanlarının güneyinden alevlenen savaşın ateşi, yıllarca sönmeyecektir. Avustralya kökenli Teğmen Steele, yani Crocodile Dundee’nin büyükbabası savaşta önemli rol oynamıştır. Our World War 1. Dünya Savaşı’nda İngiltere Kraliyet Ordusu’nun, savaşta nelere tanık oldukları ve hangi amaçları güttükleri üzerinde duracaktır. Elleri sapan tutan çocuklar, savaş atmosferiyle birlikte silahlanmaya başlamıştır. Üstelik kendilerinin ölüm oranı, yetişkinlerin oranına göre daha yüksektir. Savaşta bir şeylerin kazanılıp kazanılmayacağı henüz kesin olmasa da çocukların, çocukluklarını kaybettikleri bir gerçektir. Avustralya kıtasından ANZAK kuvvetler olarak getirilen birlikler, İngiliz Kraliyet Ordusu müttefiklerini son derece yadırgamıştırlar. İngilizlerin işi Almanların harap olmasıyla birlikte kolaylaşmaya başlamıştır. Ancak bu sırada Rusya’da bazı iç karışıklıkların ortaya çıkması, İngilizlerin savaştaki bütün planlarını gerçekleştirmelerine olanak tanımamıştır. Milyonlarca insanın hayatını kaybettiği savaş, görünürde can alıcı bir amaca hizmet etmemiştir. Dünya nüfusunda büyük bir azalma meydana gelmiştir. İngiliz Kraliyet Ordusu dahil olmak üzere, bütün müttefik grubu askerleri, ne için savaştıklarının bilincinde değildirler. Kendi kafalarında da mantıklı bir sebep oluşmamıştır. Fakat, kendilerine gelen emri, sorgulamadan uygulamak durumundadırlar. Savaş atmosferi dört bir taraftaki ülkeleri kan gölüne bulamaya yetmiştir.
 • 2014
 • 60
 • IMDb 7.2
 • 855
 • 0
The Pacific
İncele
The Pacific
Hikâyede 2. Dünya Savaşı’nda Pasifik cephesinde olup bitenler aktarılacaktır. Cephenin karşı saflarında Japonya İmparatorluğu’na ait Deniz Donanması bulunmaktadır. ABD Deniz Piyade Kolordusu ’sunun kendilerine karşı muazzam bir mücadelesine tanık olunacaktır. Guadalcanal Muharebesi başta olmak üzere, Iwo Jima ile Okinawa gibi muharebelerde gözlemlenecektir. Kısa süre önce Pearl Harbor’a beklenmedik bir baskın yapılacaktır. John Basilone isimli çavuş, Pasifik cephesine ivedi bir şekilde gönderilecektir. Robert Leckie isimli muhabir de Deniz Piyadeleri arasına yazılacaktır. Sidney Phillips, kalp rahatsızlığı sebep gösterilerek askerliğe elverişli olmadığı için gönderilmeyen arkadaşı Eugene Sledge’den ayrılmak zorunda kalacaktır. Acemi birliği serüvenine başlamak içni yola çıkacaktır. 8 aylık acemi eğitiminin ardından Phillips ile Leckie, adada yer alan uçak pistinin ele geçirilmesi için Guadalcanal isimli bölgeye gönderilecekler. 7. Tümen ile Basilone, uçak pistini savunmaya destek vermek için Guadalcanal’a çıkarma yapacaklar. Japonların özellikle de gece baskınının geri püskürtülmesinde Basilone önemli rol oynayacaktır. Bu nedenle de kişisel yönden kayba uğrayacaktır. Eugene Sledge, tarafından deniz piyadelerine katılma isteği devam edecektir. Üstelik, bu ısrarı nihayetinde deniz piyadesi olmasını sağlayacaktır. Eugene Sledge, askere alınarak Elliott kampında savaş eğitimi görmeye başlayacaktır. Bu sırada 1. Tümen Japonların kontrolündeki Yeni Britanya adasının Cape Gloucester isimli bölgesine çıkarma yapacaktır. Bir taraftan Japonlara karşı mücadele eden karakterler, diğer taraftan da boğucu ormana karşı durmak zorunda kalacaklar. Leckie, bu atmosferde hem fiziksel hem de psikolojik yönden fazlasıyla yıpranacaktır. Ardından savaş tahvilleri satışa çıkarılacak ve Basilone yardım için ülkeyi baştan aşağı dolaşacaktır. Kendisinin ününü duymayan kalmayacaktır. Acemiliğini tamamlamasının ardından, 1. Tümen 5. Alaya tayin olan Sledge, yeniden Phillips ile bir araya gelecektir. Leckie’nin de kendilerine katılımıyla uyumlu bir ekip olurlar. Sonrasında sıkı savunulmasıyla ünlü Peleliu Adası’na çıkarma yapmak üzere harekete geçecekler. Sledge için önemli olan çarpışma, Japonlarla gerçekleştireceği ilk mücadelesi olacaktır. The Pacific Japonya ile ABD arasındaki, 2. Dünya Savaşı çıkarmalarını gündem edecektir. Japonlar, savaşın sonlarında nihayet teslim olmayı kabul etmiştirler. Leckie, yaralarını iyileştirmeye çalışacak sonrasında eski yaşamına yeniden dönecektir.
 • 2010
 • 60
 • IMDb 8
 • 1.076
 • 0
Generation Kill
İncele
Generation Kill
Hikâyede ABD Barış Gücü Kuvvetlerinin, Kuveyt’in kuzeyinde yer alan çölü geçerek, Irak’a Özgürlük Operasyonu konu edilmektedir. Operasyon için alanlarının en iyi askerleri görevlendirilmiştir. Barış gücü askerlerinden Bravo şirketindeki görevini bırakarak, orduya katılmıştır. Denizcilerden oluşan birlikler Irak’ı işgal için tüm hazırlıklarını tamamlamıştırlar. Üstelik askerlerin birçoğu kahramanlık destanı yazmak için gelmiştir. Ancak karşılığında sıkışık kurulan çadırlar, gerekli malzemelerin ve zırhların yetersizliğiyle mücadele ettiklerini görecekler. Albay Stephen Ferrando, ilk keşif birliğinin hırpalandığı esnada komutasını üstlenmiştir. Kuveyt’teki Mathilda kampına geri dönmek zorunda kalan keşif birliği, Platoon 2 ekibinin Takım Lideri Brad, şoförü Ray Person ve Humvee ile karşılaşacaktırlar. Wright hikâyenin ana karakteridir ve birçok olayın da gözlemcisidir.Deniz kuvvetlerinin birinci bölümü ve Platoon 2 ekibi birleşerek, kuzeyden Nasiriyah’a doğru yola çıkacaklar. Destek vermeleri gerektiği esnada şehir dışına çıkışı sağlayan bir köprüde, Irak kuvvetleriyle ilk çatışmalarını yaşayacaktırlar. İlk çatışma, profesyonel askerler için savaştan haz almalarını sağlayacak ve atmosfere uyumlarını kolaylaştıracaktır. Fakat bütün gelişmelere rağmen General Mattis’in, Binbaşı Ferrando’dan talep ettiği görev büyük bir endişe yaratacaktır. Gece operasyonuyla Fırat’ı geçmeleri emredilecektir. Gündüz ise Nasiriyah’a gidecektirler. Kamp için biraz ateş yaktıkları vakit, AK-47’lilerle saldırı alırlar.McGraw, boş arabasıyla Mezopotamya topraklarının kuzeyine doğru yol alacaktır. Bravo tarafından başarısızlığın sorumlu olarak Cpt. Encino Man gösterilecektir. Diğer birliklerin başarılı operasyonlarına rağmen kendilerinin başarısız oluşları, bir seviye sonra kırılacaktır. Takım halinde uyumu sağlayabilecekler ve Al Gharraf’ta yürütecekleri şiddetli çatışmayı, başarılı bir şekilde kazanacaklar. Trombley, bu zamana kadar ki en önemli öldürmelerini yansıtacaktır. Takım, sevinmesine rağmen çözülmekte zorluk yaşatmaktadır. Sgt’lere rağmen zaferlerini kutlamak isteyecektirler. Maj, özellikle de Ferrando’nun başarısına ışık tutacaktır. Diğer taraftan da kendisinin Iraklılarla savaşmaktan çok, General’in emirlerini yerine getirmeye çalıştığını kabul edecektir. Generation Kill ABD askerlerinin, Irak’ın işgali ve özgürlüğün dağıtımı esnasında yaşayacakları olayları irdeleyecektir. Birliksel olarak ön planda ABD Deniz Kuvvetleri askerleri bulunacaktır. Her biri yetenekleriyle, milletlerini cezbeden askerler, yeniden tarih yazmak isteyecekler. Bu nedenle de karşılaşacakları zorluklara takılmak, istemeyecekler.
 • 2008
 • 65
 • IMDb 8.1
 • 384
 • 0
The World at War
İncele
The World at War
The World at War 26 bölümlük bir televizyon belgeselidir. Konusu II. Dünya Savaşı olan bu dizinin anlatıcısı Laurence Olivier'dir. 1969 yılında yapılması kararlaştırılan dizinin yapımı dört yıl sürmüş ve 1973'te ITV'de yayınlanmaya başlamıştır. Dizi 4 milyon £'a malolmuştur, ki o zamanlarda bir İngiliz televizyon yapımı için bu bir
 • 1973
 • 60
 • IMDb 8.2
 • 1.307
 • 0
Vikings
İncele
Vikings
Fransa ve Britanyaya kadar uzanan saldırılarla tarihte kendisinden oldukça söz ettirmiş cesur savaşçı Ragnar Lothbrok ve oğlu Bjorn'un yaşadıklarını anlatırken, Vikinglerin çok az işlenmiş kültürünü de bize yansıtarak gerçeğe dayalı bir izlenim sunuyor. Ragnorun basit bir çiftçiyken ne kadar ileriyi görebileceğine tanık oluyor ve onun kardeşi kadar sevdiği arkadaşı Rollo'yla beraber denizlerle olan imtihanını seyrediyoruz. Gözlerini denizden, saçlarını güneşten ve cesaretlerini Odinden alan korkusuz ve acımasız ırkın maceraları ve yaşamları kesinlikle ilgi çekmeyi başarıyor. The Tudors, Camelot gibi dizilerin de yaratıcısı ve yazarı olan Michael Hirst'in gerçek tarih ve fantastik öğelerini birleştiren tarzını bu kez Vikingsde görüyoruz. Yönetmenliğini Johan Renck‘in yaptığı dizinin başrol oyuncuları ise The Experiment filminin Helwegi Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Camelot dizisinin Gawaini Clive Standen (Rollo) ve Bones dizisinin Hannahı Katheryn Winnick (Ragnarın karısı Lagertha)den oluşuyor. Oyuncu kadrosu genel olarak o dönemin ırkına yakın fiziksel özelliklere sahip kişilerden seçilmiş ve ünlü isimlerle pek çalışılmamış fakat sırıtan oyunculuk yok. Üstüne Floki karakterini canlandıran Gustaf SkarsgÃ¥rd gibi güzel yazılmış yardımcı oyuncular var. Floki, Ragnarın hayallerine ve amaçlarına ulaşmasında büyük yardımı dokunan ve Britanyaya bilinçli olarak yelken açan Kunduz Floki lakaplı büyük İskandinavyalı denizci olarak dizide yer alıyor. Vikingler bilinenin aksine boynuzlu Skyrim tarzı ya da Heroes of Might & Magic serisindeki gibi kanatlı kasklar takmazlardı. İşin özü dizide de gördüğümüz üzere hızlılığa ve çevikliğe dayanan savaş stilleri sebebiyle kaskı neredeyse hiç kullanmazlardı. Kılıç kadar ustaca kullanırlardı mızrakları ve baltalarını¦ Vikinglerde; adalet sistemleri ve cenaze törenleri gibi etnik ve kültürel farklılıkları vardı. Ne olursa olsun, ejderha başı şeklindeki pruvası ile denizlerde göreceğimiz o mistik gemileri bile zamanla insanlara korku salmaya yetecekti.
 • 2013
 • 44
 • IMDb 7.5
 • 1.330
 • 0
Sitemiz 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri,aşağıdaki mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler hukuksal olarak incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde, ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. ( If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days.) İletişim: [email protected]
bahis siteleri | bahis siteleri | deneme bonusu veren siteler | bahis siteleri | tipobet | bedava bonus | süperbahis | deneme bonusu veren siteler | bahis siteleri | çevrimsiz bonus | casino siteleri | deneme bonusu