Korku
The Walkind Dead
İncele
The Walkind Dead
THE WALKİNG DEAD İZLEThe Walking Dead ( Yürüyen Ölüler ) dizisi ilk yayınlandığı sezon itibari ile tüm Dünya'da sevilen bir kitle olmayı başardı ve Dünya'da en çok izlenilen yabanci dizilerden biri oldu. Kısa süre içerisinde nam salan hemen hemen herkesin en azından ismini duyduğu dizide zombi istilası konu alınıyor. Yayınladığı zamandan itibaren tam tamına 9 yıl geçmesine rağmen halen çok fazla insan tarafından sevilerek izleniyor.Adından bahsedilen bu dizi gerek oyuncu kitlesi gerek müzikleri ve akılda kalan sahneleriyle bizlerle birlikte.THE WALKİNG DEAD FULL HD İZLEThe Walking dead Türkce'ye çevirince yürüyen ölüler olarak adlandırılıyor. Ülkemizde de fazlasıyla takipçisi olan ve Sevilerek izlenen dizi 2003 yılında ülkemizde de yayınlanmaya başladı ve bir çok kez tarafından sevilerek izleniyor. Günümüzde halen etkisini sürdüren The walking dead sınırları aşarak gün geçtikce daha da ilgi çekerek izlenmeye devam ediyor.THE WALKİNG DEAD BÖLÜMLERİ İZLEHastanede gözlerini açan ve uyandığında bulunduğu çevrede neredeyse kimsenin kalmadığını gören ve çok az insanla zombilere karşı savaş açan adamı ve arkadaşlarının soluksuz maceralarını alan filmde şu sıralar The walking dead 9.sezon yayınlanmak üzere.THE WALKİNG DEAD 9.SEZON İZLEBu sezonda nefesler kesilecek çünkü fısıldayanlar oldukça ekibimizi zora sokacak gibi.
 • 2010
 • 60dk
 • IMDb 8.9
 • 269
 • 2
Moonlight
İncele
Moonlight
Vampir efsanesine taze kan! Uzun boylu, karanlık ve ölümsüz... Moonlight'ın özel dedektifi Mick St. John ile tanışın. Onu diğer dedektiflerden ayıran özellik vampir olması. Sinemada devrim yaratan “Matrix Üçlemesi”nin prodüktörlerinden Joel Silver imzalı Moonlight’da bugüne kadar alışmadığımız tarzda bir dedektifle karşı karşıyayız. Mick St. John adlı bu özel dedektif bundan 60 yıl önce, evlenmek üzere olduğu Caroline adında bir vampir tarafından baştan çıkarılıyor ve ısırılıyor. Bu ısırık onun kaderini belirliyor aynı zamanda. Artık o, sonsuza kadar genç, yakışıklı ve karizmatik kalacak bir ölümsüzdür. Moonlight izle Mick St. Joh’un bugünkü yaşamındaki en önemli kişi; aşık olduğu Beth Turner adındaki başarılı bir gazeteci. Sıra dışı cinayetlerin üzerindeki sır perdelerini aralamakta ustalaşmış bir gazeteci olan Turner, kahramanımızın aksine bir “ölümlü”. Mick’in çıkmazı da burada başlıyor. Bir tarafta kendisi gibi ölümsüz yaratıklarla savaşı sürerken, diğer taraftaysa kendisine yaşama sevinci veren aşık olduğu kadını ve diğer insanları koruması gerekiyor.
 • 2007
 • 40
 • IMDb 7.3
 • 662
 • 0
Lost Girl
İncele
Lost Girl
Lost Girl, doğaüstü baştan çıkarıcı  (Anna Silk) hayatını konu alıyor. aslında bir succubus yani ölümlülerin seksüel enerjilerinden beslenen bayan bir iblis. Bo normal bir kız gibi insan ailesinin yanında büyüdü ve normal bir kız olduğuna inanıyordu ta ki erkek arkadaşı ile ilk seksüel faaliyetinde bütün enerjisini emene kadar. Şimdi tek başına yollarda ve korkuyor. Sonraları kendisinin bir , milenyum yıllarına kadar sırlarını başarı ile korumuş efsanevi yaratık grubu, olduğunu keşfeder. Yanlız olmadığını öğrendiğinde dehşete düşer,  ve insan arasında orta yolda gitmeye karar verir ve geçmişini nereden, nasıl geldiğini öğrenmeyi kendine görev olarak sayar, bu görevin ilk aşaması ise biyolojik annesini bulmaktır. Boya dizide şekilden şekile giren dedektif Dyson rolünde Kris Holden-Reid, kendisine bilimsel yollardan yardım etmeye çalışan insan doktor Lauren rolünde Zoie Palmer, en iyi arkadaşı olarak Kenzie rolünde iki kere Gemini Award ödülünü kazanan Ksenia Solo eşlik ediyor. Kadroda ayrıca Rick Howardı Trick rolünde, arkadaş canlısı ama bir şeyler gizlemeye çalışan bar sahibi ve Emmanuelle Vaugier yer alıyor.LOST GİRL İZLELost Girl başrolünde Anna Silk, Ksenia Solo ve Kristen Holden-Ried’in oynadığı yapımcısınında Wanda Chaffey’in olduğu Kanada merkezli yeni bir dizi. 13 bölüm onayını çoktan aldı ve ShowCase kanalının başarılı olacağı konusunda oldukça güvendiği bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Dizi son dönemde tutmuş bir işin ortak noktası gibi duruyor ve bir çok farklı kitleyi bir araya toplama ihtimali oldukça yüksek. Hikaye olarak Heroes gibi bir esinti sezdiriyor ancak dizideki ambiyans genel olarak supernaturel havasında. Dizide doğa üstü olayların bol olduğu ve insanlığa karşı olan bir ırkın yapısını görüyoruz.LOST GİRL İZLE BOLUM İZLEDizimizin ana karakteri Bo normal bir hayat sürmektedir. Normal bir aile normal arkadaşlar normal bir yaşam. Ancak erkek arkadaşı ile ilk kez ilişkiye girdiğinde erkek arkadaşının ölmesi ile sonuçlanması Bo’nun hayatını tamamen alt üst eder. Bo artık tek başınadır herkes ona farklı bir gözle bakmaktadır ve korkmaktadır. Bo ne olduğunu anlamak için çabalarken kendisinin “Fae” adındaki yüzyıllardır insanların arasında gizlice yaşayan bir yaratık ırkından olduğunu öğrenir. Bu ırk insanların cinsel dürtülerinden ve cinsel enerjilerden beslenmektedir. Bu enerjiyi emerek insanları öldürmektedirler. Ancak Bo iki ırk arasında köprü olmayı tercih eder ve kendi ırkını araştırmaya koyulmaya başlar. Kendi ırkı ile ilgili her şeyi öğrenip insanlar ile Fae’ler arasındaki olaya bir çözüm arayacaktır.
 • 2010
 • 44
 • IMDb 6.9
 • 794
 • 0
12 Deadly Days
İncele
12 Deadly Days
12 Deadly Days 12 bölümlük bu mini dizide, California'daki bir kasabada, yeni yıla birkaç gün kala, bir grup insanın başlarından geçen doğaüstü olaylar anlatılıyor.
 • 2016
 • IMDb 0.5
 • 653
 • 0
Hellsing
İncele
Hellsing
Hikâyede Hellsing isimli teşkilat ön planda yer alacaktır. Bu teşkilat Büyük Britanya’da kraliçe namına görev yapmaktadır. İşleriyse, vampir avlamaktır. Bir nevi iç güvenliği sağlamaya çalışmaktadırlar. Son zamanlarda, tüm teşkilatı sıkıntıya sokabilecek bir gelişme yaşanmıştır. İleri teknoloji ürünü bir çip, sonradan vampire dönüşen ucubeler yaratmaya başlamıştır. Hellsing Teşkilatı’nın evirilen vampirlere karşı uğraşları üst düzeydedir. Vatikan teşkilatı Iskariot, kendilerine çamur atmak için fırsat beklerlerken, bu durum kendilerine avantaj sağlayacaktır. Vatikan’ın bu tutumu tamamen Hellsing’in Alucard isimli güçlü bir vampiri, bünyesinde barındırıyor olmasıdır. Hellsing Çip takan vampirlere karşı, vampir avcısı Hellsing Teşkilatı’nın girişecekleri mücadele üzerinde ilerleyecektir. Her ne kadar Hellsing’in hedefinde vampirler bulunuyorsa, vampirlerin de hedeflerinde Hellsing yer almaktadır. İki tarafta tamamen birbirlerini bitirebilmeye oynamaktadırlar. Vampir kökenli olan Alucard, kişisel seçimleri nedeniyle Hellsing’lerin arasında insanların adına çalışmaya karar vermiştir. Büyük güçlere sahip olması, teşkilatın en büyük avantajıdır. Kendisi Hellsing’in başkanı Lady Inegra’nın babası aracılığıyla seneler önce yakalanmıştır. 20 senesini karanlık zindanlarda çürütmüştür. Öldürmeye olan sevgisi ve silah kullanma becerileri, kendisinin Hellsing’e katılmasında referans olmuştur. Lady Integra, babasının ölümünün sonrasında teşkilatın başına geçen isim olmuştur. Kadın kimliğine rağmen, en güçlü erkekleri bile dize getirebilecek derecede tavizsiz ve sert bir mizaca sahiptir. Alucard, kendisine karşı en ufak bir yanlışta bulunmaktan bile çekinmektedir. Çünkü bu yaşamın minnettarlığını tamamen kendisine borçludur. Olayları karıştıracak olan karakterse Seras Victoria’dır. Kendisinin fiziği, bütün karşı cins insanları etkisi altına alabilmektedir. Alucard’ın da bir nevi yardımcılığını yapmaktadır. Kendisi bu zamana kadar hep şımarık büyümüş ve zor işlerden de kaçmıştır. Bu nedenle de başı belada bulunsa dahi silah kullanmak konusunda beceriksizlik örneği çizmektedir. Kendisi için yaşam fazla miktarda yorucudur. Bu nedenle de yapabileceği alternatif bir seçeneği de yoktur. Alucard, kendisine güvenen insanları yüz üstü bırakmamak için elinden geleni yapacaktır. Bu süreçte kendi düşmanlarının da kumpaslarından kurtulmak zorunda kalacaktır. İnsan olarak doğmasa da insan olarak yaşamaya çalışacaktır. Kendisine minnet duyulması, hayatındaki en büyük yaşam kaynağını oluşturmaktadır.
 • 2001
 • 25
 • IMDb 7.2
 • 347
 • 0
In the Flesh
İncele
In the Flesh
The Walking Dead ile televizyonun sevilenleri arasına giren zombilere çok farklı bir bakış BBCden geliyor. In The Flesh İngiliz kanalın ilk kıyamet sonrası dizisi değil ancak alıştığımız hikayeye farklı bir yaklaşım sergileyecekleri şimdiden kesin. Dizimiz “uyanıştan” dört yıl sonrasını konu alıyor. Gönüllü İnsan Kuvvetleri zombi ayaklanmasını bastırmış, tüm zombiler ya öldürülmüş ya hapsedilmiş. Norlforkda tedavi edilmiş ve topluma geri kazandırılmaya başlanmış. Topluma geri kazandırma projesi kapsamında hikayemizin merkezindeki karakterimiz Kieren Walker, kasabasına geri dönüyor. Dört yıl önceki ölümünden sonra ne ailesi ne de kasabasındaki diğer insanlar onu yeniden göreceklerini düşünmemişler ve bir anda karşılarına çıkan bu dramla nasıl başa çıkacakları konusunda hiçbir fikirleri yok. PDS (Partially Deceased Syndrome-Yarı Ölü Sendromu) adı verilen duruma karşı hükümetin yeni çıkardığı yasalar topluma geri kazandırılan hastalara tolerans ve hoşgörü sunulmasını zorunlu kılıyor. Ama tabii kanlı bir insan zombi savaşından çıkan toplum ve kasabasına geri dönüp ailesi ile yüzleşmek zorunda bırakılan bu genç için olay bu kadar basit değil...
 • 2013
 • 53
 • IMDb 7.6
 • 874
 • 0
BrainDead
İncele
BrainDead
Hikâyede birçok politik mesele üzerinde durulacaktır. Amerika’da düzenlenen seçimler için bir hayli cesur kampanyalar yürütülmek zorundadır. Ayrıca, adayların kıran kırana geçen vaatleri, kitleler tarafından benimsenmektedir. Diğer taraftan Amerika ile Rusya arasındaki rekabet bir an olsun duraksamamıştır. Bu nedenle de bürokratların taviz veremeyeceği konulardan en birincili Rusya’dır. BrainDead Olayların başlangıca Rusya’ya düşen bir meteordur. Bu meteor bilim dünyası açısından yeni bir soluk yaratmıştır. Üstelik düşme süreci, amatör kameralar yardımıyla an ve an kaydedilmiştir. Amerika ile Rusya, en sonunda meteor konusunda ortaklaşa çalışmayı kabul etmiştirler. İki ülkenin ortaklaşa faaliyetleriyle, meteorun Washington’a götürülüp, orada incelenmesine kanaat getirilecektir. Ancak meteoru, diğer meteorlardan ayıran, kendine has özellikleri mevcuttur. Fakat bilim adamları tarafından erken süreçte, bu özelliği keşfedilemeyecektir. Meteorun içini mesken tutmuş, uzaylı böcekler mevcuttur. Taşınma sırasında meydana gelecek faktörleri kullanarak, bu böcekler meteorun içinden çıkabilmeyi başarmıştırlar. Ardından büyük bir hızla şehri istila etmeye başlamıştırlar. Uzaylı böcekler genel olarak insanların beyinlerini ele geçirmektedir. Uzaylı böcekler tarafından ele geçirilen insan beyinleri, zaman geçmeden patlayacaktırlar. Birbiri ardına gözlemlenen aykırı ölümler, olayların ne derece ciddi olduğunu ve gizeminin de zor olduğunu kanıtlar nitelikte olacaktır. Olaylar Laurel’in elinden incelenecektir. Kendisi henüz başarıyı yakalayamamış bir belgesel yapımcısıdır. Başarısızlık maddi anlamda tükenmesine yol açmıştır. En sonunda Demokrat Senatör olan abisi Luke’yi yanında çalışması adına ikna etmeyi başarmıştır. Beraber çalışmayı kabul etmeleri Laurel için hayatının fırsatıdır. Laurel, abisinin yanında yer alarak hızlı bir şekilde politik savaşlarda saf tutacaktır. Öte yandan bu patlamalardan birisinin de canlı şahidi olacaktır. Politikacılar ve bazı insanların sergilemiş oldukları farklı davranışlar, kendisini fazlasıyla endişelendirecektir. Sonrasında da konunun özüne doğru araştırmaya çıkacaktır. Kendisi sırların derinlerine indikçe, daha büyük sırları çözmek zorunda kalacaktır. Diğer taraftan kendi hayatı da riskli bir şekilde tehlikeye girecektir. Ancak önünü alamayacağı bu durum, kısa sürede bütün dünyayı etkisi altına alabilecek potansiyeldedir. Nitekim politikacıların etkilenmesi, olası bir dünya savaşına bile yol açabilecektir. Kısa sürede uzaylı böceklerden kurtulması gerekecektir.
 • 2016
 • 45
 • IMDb 7.2
 • 432
 • 0
Les Revenants
İncele
Les Revenants
Hikâyede öğrencilerin içinde yer aldığı bir gezi otobüsü merkezli olaylar anlatılacaktır. Öğrencilerin büyük bir keyifle çıktıkları gezi otobüsünün, kazaya maruz kalıp uçuruma yuvarlanmasıyla son derece kritik bir hal alacaktır. Kazadan herhangi bir kurtulan olmayacaktır. 38 kişi de olay yerinde hayatlarını kaybedecektirler. Kamuoyunda uzun süre silinmeyen olaylar, 2008 yılının en ses getiren olaylarından birisi olarak görülecektir. Fakat olayla ilgili terslikler, bundan dört sene sonrasında ortaya çıkacaktır. Camille’de dahil olmak üzere, kasabaya farklı zamanda ölülerde beraber gelmeye başlamıştır. Yaşam doğrudan bu olaylardan etkilenecektir. Üstelik, ölülerin bir an bile olsun yaşlanmaması, olayları daha sıra dışı bir konuma getirecektir. 50 sene öncesinde toprağa gömülen ölüler bile, genç yaşlarında dirilmiştirler. Fiziki görünümlerine dair herhangi bir olumsuz izlenim yoktur. Üstelik kendileri de geçmişte hayatlarını kaybettiklerini fark edemeyecektirler. Başlarına hiçbir şey gelmemiş edasıyla, hayatlarına kaldıkları yerden devam etmeye başlayacaklar. Bol bol karınlarını doyurmaya eğilimli olan karakterler, ne yazık ki uyku konusunda o kadar rahat değildirler. Ölüm anlarına dair bütün anıları hafızalarından silinip gitmiştir. Les Revenants Bir kasabada hayatını kaybeden insanların, yeniden yıllar sonra kasabaya dönmeleri üzerinde ilerleyecektir. Camille isimli karakter, kazada hayatını kaybeden öğrencilerden irisidir. 4 sene sonra kasabaya canlı olarak geri dönecektir. Kendisine ilk rastlayan annesi Claire olacaktır. Kendisinin öldüğünü bilmemektedir. Claire ise kendi elleriyle toprağa verdiği kızının, karşısında dikilmesi karşısında büyük bir şoka uğramıştır. Ne yapacağını bilmeden olayları akışına bırakmaya karar verecektir. Onu bir kez daha kaybetmemek için elinden geleni yapacaktır. Elinden geldiğince insanlardan saklamaya çalışacaktır. Lena ise Camille’nin ikizidir. Bir anda kendisinin karşısına çıkması, korkmasına yol açacak ve sinir krizi geçirecektir. Kendisinin geçmişte de öfke kontrolü zayıftır. Jerome ise Camille’nin babasıdır. Onun ölümünün sonrasında Claire ile işler eskisi gibi gitmemeye başlamıştır. Camille’nin geri dönüşüyle, bu sorunları düzeltme şansı elde etmiştir. Aile kızlarının geri dönüşünde paranormal olayların yaşandığından emin olsalar da onsuzluğun vermiş olduğu korkuyla, duygularını kolay kolay açığa vermek istemeyecektirler. Camille, yaşadıklarını anlamlandırmaya çalışacak ve aynı şekilde ailesi de benzer bir amaç güdecekler.
 • 2012
 • 52
 • IMDb 7.3
 • 581
 • 0
Supernatural
İncele
Supernatural
SUPERNATURAL İZLE Evlerinin yandığı şüpheli bir yangında, annelerinin ölümünden sonra, Sam ve Dean Winchester yaşları büyüdükçe babaları ile yollarda bir hayat yaşamaya başlarlar. Yıllar geçer ve bir av sırasında kaybolan babalarını bulmak için kardeşler bir araya gelirler. Ancak, babaları normal bir avcı değildir: o hayaletler, vampirler, ve ruhlar gibi doğaüstü yaratıkları avlar ve aynı şeyi oğullarına da çok küçük yaşlardan itibaren öğretmiştir. Yol boyunca, Sam ve Dean, masum insanları yaratıklar ve hayaletlerden kurtarmak için büyük bir mücadeleye girerler ve babalarının nerede olduğuna dair ipuçlarını toplarlar.SUPERNATURAL TURKCE İZLESıradan dizilerden bıkanlar için çok farklı ve heyecanlı diyebileceğimiz bir korku ve kara mizah dizisidir. Dizinin yapımcısı Eric Kripke oyuncuları ise Jared Padalecki, Jensen Ackles, Jim Beaver’dır. Dizi 2005 yılında ilk olarak yayınlanmış olup 2019 yılında 14. Sezonu yayınlanmaktadır. Bu konusu ile oldukça ilgi çeken diziyi Supernatural izle yazarak internet üzerinden takip edebilirisiniz. Dizi dünya çapında en kanlı diziler arasında yerini almış bulunmaktadır.SUPERNATURAL ALTYAZILI İZLEDizide geçmişte çok kötü olaylar yaşamış ve gelecekleri bu olaylar ile şekillenmiş iki kardeş anlatılmaktadır. Dean Winchester ve Sam Winchester kardeşler farklı varlıkların ve yaratıkların avcılığını yapmaktadırlar. Onların bu işi yapmalarında annelerinin onlar küçükken evlerinde tavana asılarak öldürülmüş olmasıdır. Babaları kayıptır. Supernatural dizisinin karakterleri olan bu iki kardeş annelerini öldüren gücü bulmak ve babalarına ulaşmaya çalışmaktadır. Deam ve Sam çok farklı karakterlere sahiptir. Biri eğlenceli ve hayat dolu iken diğer kardeş daha sakin ve daha merhametli bir yapıya sahiptir. Farklı karakter de olsalar da her ikisi de annelerinin katilini ve Sam’in sevgilisi jessica’nın katilini bulmak için işbirliği yapmaktadırlar.SUPERNATURAL YABANCI DIZI İZLEDiziyi izlemek için Supernatural yabancı dizi izle yazarak dizinin tüm sezonlarına ulaşmanız ve insanüstü güçlerle iki gencin mücadelesini izlemeniz mümkün olmaktadır. Dizide Dean’ın içkiye ve kadına olan düşkünlüğü ile Sam’in sakin hayat yaşama düşüncesi bazen çatışmaktadır. Bu durum komik olayların yaşanmasını da sağlamaktadır.
 • 2005
 • 45
 • IMDb 7.3
 • 459
 • 0
Dead of Summer
İncele
Dead of Summer
Hikâyede bir kampın arkasındaki gizem masaya yatırılacaktır. 1984 yılının sonlarına doğru kapanan Clearwater Kampı, 89 yıllık uzun zamanın ardından kapılarını yeniden açacaktır. Geçmişte kamp için giden karakterler, şimdilerde gözetmenler olarak yeniden kampa katılacaktırlar. Clearwater Kampı’nda tanışan arkadaşlar, yıllar sonra tekrar kaynaşmaya çabalayacaklar. Kamp yapacak çocukların da gelmesiyle birlikte, macera başlayacaktır. Aslında Clearwater Kampı’nın son derece mitolojik ve fantastik türden bir geçmişi vardır. Kamp başladıktan sonra, çocuklara bir dizi hikâye anlatılacaktır. Anlatılan hikayelerin, yavaş yavaş gerçekleşmesi çocukları tedirgin edecektir. Gözetmenler de olası bir tehdit durumunda, ölüm kalım savaşı verilirken çocukları korumaya çalışacaktırlar. Güzel bir şekilde başlayan kamp, bir anda kaos ortamına dönüşecektir. Amy Hughes isimli karakter, kampın en son katılım sağlayan gözetmenidir. Üstelik bu kampa da ilk kez katılmaktadır. Genç kız, kendini ortamın bir parçası olarak görmeye alışmaya çalışacaktır. Olağanüstü güzelliğe sahip oluşu, bir anda kampın en gözdesi olmasını sağlayacaktır. Kamptaki diğer kızlar ise kendisine karşı cephe alacaktırlar. Alex Powell, geçmişte de Clearwater Kampı’nda bulunmuştur. Tekrar gözetmen olarak gelmeyi çok istemiştir. Yakışıklılığı ve karizmasıyla, kızların gözdesidir. Carolina Diaz, daha çok Cricket lakabıyla bilinmektedir. Çocukluğunda kampa katılım sağlayan karakterin, en büyük eksikliği özgüvendir. Blair ile yakın arkadaş olmayı başarsa da Alex’e karşı duygularını açmaktan çekinecektir. Jessie Tyler, kampın eski öğrencilerinden birisidir. Liderliğe yatkınlığı ve hırslı yapısı, ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Blair Ramos ise Cricket’in samimi arkadaşıdır. Fakat kimliksel olarak eşcinselliği seçmesi, hayatını olumsuz yönde etkilemiştir. Hayattaki arayışları halen devam etmektedir. Drew Reeves, diğer gözetmenlerin aksine yalnız takılma taraftarıdır. Geçmişte kampa katılsa da kimsenin hafızasında yer edinmemiştir. Joel Goodson, kampta olup biten her şeyi kamerayla kayıt altına almaya çalışmaktadır. Garrett Sykes, şerif yardımcısı olarak kamptaki çocuklar ve gözetmenlerin, koruyucu bekçisidir. Doğup büyüdüğü kasabada, babasının ideallerinin peşinden gitmektedir. Dead of Summer Deb Carpenter’ın, 89 yılın ardından kampın kapılarını açması, bir dizi olayın da tetiklenmesine yol açacaktır. Ancak karakterin amacı, herkesin yaz tatilini daha eğlenceli kılmak ve kamp ruhunu tıpkı eskideki gibi yeniden yaratmaya çalışmaktır.
 • 2016
 • 43
 • IMDb 5.3
 • 418
 • 0
Inside No. 9
İncele
Inside No. 9
Inside No. 9, Reece Shearsmith ve Steve Pemberton tarafından yazılmış bir İngiliz kara komedi antoloji dizisidir. İlk bölümü BBC Two ve BBC Two HD kanallarında 5 Şubat 2014 tarihinde yayınlandı. Carl ve Migg ikilisi her bölüm başlarına garip ve korkunç şeyler gelen insanların davalarını çözmeye çalışırlar. Pemberton ve Shearsmith dizinin ikinci sezonu için geri döneceğini 29 Ocak 2014 tarihinde doğruladı ve 2014 yılının sonbaharında çekilmeye başlanacağını ifade ettiler.İNSİDE NO 9 İZLE2014 yılında BBC kanalında yayınlanan ilk bölümü ile büyük ilgi toplayan Inside no 9 , anatolojik bir İngiliz Kara Komedisi olarak anılıyor. Bir dizi olarak gözükse de her bölümü kısa bir film tadında olan ve her bölümünün birbirinden bağımsız olması nedeniyle izleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan dizinin en can alıcı noktası her bölümde 9 sayısının geçmesi olarak görülüyor. Bölümlerin tek ortak noktasının bu sayı olması sezon finalinde acaba bir sürpriz mi olacak merakı yaratsa da senaristler dizinin son bölümünde dahi bir ipucu vermemişlerdir. Her bölümün 30 dakika sürdüğü ve her bölümde farklı oyuncuların olduğu dizi de mekanların farklı olmasına rağmen hepsi 9 numara. Bir bölümde bir malikane, diğer bir bölümde sade bir bina veya bir apartman dairesi olabilirken hepsinin numarası 9 dur. Inside no 9 yabancı dizi izleİNSİDE NO 9 BOLUM İZLESadece bir bölüm de 9 numaralı evde geçmediği görülen ve kapı numarası 22 olan daire içinse senaristler bir ters köşe planlayarak izleyicinin diziyi farklı açıdan izlemesini istiyorlar. Bazı filmlerden ilham alarak benzetmeler yaptıkları bölümler , bazı dizilere ince ince göndermeler , gizli ipuçları ve bazen dramatik sahneleri olan dizimizde , yönetmenler aynı zamanda senarist ve oyuncu olarak da karşımıza çıkmaktadırlar. Ülkemiz de çok fazla ismi duyulmasa da son zamanlarda dikkat çeken ve IMDB den aldığı 8.4 puan ile kalitesini ortaya koyan dizimizi sitemizden Türkçe Altyazılı izleyebilirsiniz. Inside no 9 dizi izle
 • 2014
 • 30
 • IMDb 8.2
 • 1.879
 • 0
Ghost Wars
İncele
Ghost Wars
Hikâye Alaska yakınlarında bulunan köhne bir kasabada yaşanılan olayları, gün yüzüne çıkaracaktır. Kasabada uzun zamandır pek bir aykırı duruma rastlanılmamıştır. Ancak bir süredir doğaüstü olayların yaşanıldığı gözlemlenmeye başlanmıştır. Roman Mercer isimli karakter, sıradan bir kasabalının çok ötesindedir. Çünkü kendisinin birtakım psişik güçleri bulunmaktadır. Yıllar sonra kasabaya dönme fırsatı elde eden karakter, kasabadaki düzeni de etkilemiş olacaktır. Olayların çıkış sebebinin Roman olup olmadığı konusunda birçok ikilem yaşanmaktadır. Aksi bir durumda lanetin çıkışını tetikleyen gücün keşfedilmesi gerecektir. Kasabadaki yaşam stili değişmeye başlayacaktır. Sorun çözülmediği takdirdeyse, geri dönüşü olmayan sonuçlar gözlemlenecektir. Ghost Wars Alaska kasabalarından birisinin, kötü niyetli varlıkların hedefi haline gelmesi üzerinde duracaktır. Kısa süre içinde doğaüstü varlıklar, kasabayı işgal etmeyi başaracaktırlar. Roman Mercer, geçmişte kötü deneyimler yaşamıştır. Şimdiyse doğaüstü varlıkların üstesinden gelebilecek tek kişidir. Ancak psişik yeteneklerini ortayı çıkarıp çıkarmamak konusunda ikilem yaşayacaktır. Bölgesini yok olmaktan önce kurtarmak istiyorsa, bunu yapması gerekecektir. Fakat onun asıl odak noktası, kasaba halkının kendisi hakkında peşin hükümler verip vermeyecekleridir. Bu nedenle de ilk olarak zihnindeki savaştan galip çıkması gerekecektir. Roman Mercer, hayatı boyunca dışlanmışlık psikolojisiyle büyümüştür. Bir süre önce de psişik yeteneklerini açığa vurmanın bedelini ödemiştir. Bu durum, kendisini uzun süre yeteneklerini bastırmak zorunda bırakmıştır. Fakat karşısına bu özel durumun çıkacağını hiç hesap etmemiştir. Kafasındaki şeytanlar, onun kayıtsız kalması gerektiğini önermektedir. Fakat bu şekilde istilanın ucu, kendisine de dokunacaktır. Kendi yeteneklerini kullanmaktan önce, kontrolünü nasıl sağlayabileceğini keşfetmesi gerekecektir. Diğer taraftan kasabayı bulunduğu beladan kurtarabildiği takdirde, kasaba halkının kendisi hakkındaki önyargılarını da silip atabilecektir. Belki de yalnızlığını dindirme fırsatı bile bulabilecektir. Bu büyük savaşın sonunda ya kasabanın minnettarlık duyulan süper kahramanı olacak ya da bütün olayların ortaya çıkmasını tetikleyen bir lanet olarak bilinecektir. Roman, ilk kategoride yer almak için elinden geleni yapacaktır. Girişeceği savaşın kolay olmayacağının da bilincindedir. Her gün kaçmaktansa, bir gün kahramanca savaşmak, kendisine daha mantıklı gelecek ve bunun sonucunda geri dönüşü olmayan bir yola girecektir.
 • 2017
 • 42
 • IMDb 6
 • 437
 • 0
DEVILMAN: crybaby
İncele
DEVILMAN: crybaby
Hikâye Akira ile beraber büyüdükleri Ryo’nun başından geçenleri aktarmaktadır. Akira, liseli bir atlettir. Ryo ise kendi halinde bir karakterdir. Uzun zamandır ayrı düşmüştürler ve görüşme fırsatı bulamamıştırlar. Akira, ailesinden kısa zaman önce ayrılarak, tek başına yaşamaya başlamıştır. Atletizm, hayattaki en değerli tutkusudur. Sürekli olarak spor çalışması, silik biri olmasına da yol açmıştır. Bu zamana kadar yeteneğini tam anlamıyla sergilemeyi başaramamıştır. Akira, popüler bir çocuk olmamasını hiç yadırgamamaktadır. Ryo’nun günlerden bir gün arabasına atlayıp çıka gelmesi, Akira’nın uzun zamandır yaşamadığı kadar heyecan uyandıracaktır. İkili, bir gece kulübüne giderek hem eğlenecekler hem de yıllar sonra görüşmelerinin, hasretini gidermeye çalışacaklar. Ryo’nun, Akira’dan farklı tutkusu bulunmaktadır. Yolda ilerledikleri vakit, dünyada şeytanların giderek çoğaldığını ve aramıza karışarak, düşmanlıklar çıkardıklarını video kaydına alıp, herkese kanıtlamak istediğini belirtecektir. Kulübe girdikleri vakit, büyük bir kaosun çıkmasına da ön ayak olacaktırlar. Şeytanlar, dört bir taraftan salınarak kol gezecekler. Dakikalar önce eğlenceden insanların çıldırdığı gece kulübü, bir anda kan gölüne dönecek ve sağa sola kopan uzuv parçaları fırlatılacaktır. Ryo, kontrolünü tamamen kaybedecektir. Yaşanılan büyük faciayı bir nevi toplu katliamı, kayıt altına alabilmeyi başaracaktır. Şeytanların da bunu fark etmesi, hayati açıdan da tehlike yaratacaktır. Akira, bu vaziyete şahit olduğunda düşünmeden arkadaşını kurtarmaya kalkışacaktır. Akira, bu davranışıyla büyük bir tılsımı harekete geçirecektir. Tanrı’ya karşı çıkan ayaklanmanın başı ve şeytanların da en güçlüsü Amon ile bilmeden birleşecektir. Sonrasında Akira’nın herkesi kıyımdan geçirdiği görülecektir. Akira, düştüğü durumdan kurtulmaya çalışacaktır. Diğer şeytanlar ve tarikatlara karşı adeta ateş püskürecektir. DEVILMAN crybaby Akira ve Ryo’nun şeytanlarla mücadelesi üzerinde duracaktır. Akira’nın iyilik adına kalkıştığı hareket, büyük bir felaketin de pimini çekmesine yol açacaktır. Üstelik karşısındaki belanın içinden nasıl çıkacağı konusunda bilinçsizdir. Fakat, hayatını bu şekilde devam ettiremeyeceğinin de bilincindedir. Yaşayacakları felekten bir gece yerine, ömürleri boyunca taşıyacakları bir laneti edinmiştirler. Hem Ryu hem de kendisi, bu bakımdan çok üzülecekler ve ne yaparlarsa yapsınlar, şeytanlar bir an bile olsun yakalarından düşmeyecektir.
 • 2018
 • 25
 • IMDb 7.6
 • 456
 • 0
The Vampire Diaries
İncele
The Vampire Diaries
Hikâyede 2 kardeşin, trajik yaşamları üzerinde durulacaktır. Elena Gilbert isimli karakter, 17 yaşındadır. Kardeşi Jeremy’de 15 yaşındadır. Kardeşlerin hayatı, 4 ay evvel gerçekleşen bir trajediyle değişmeye başlamıştır. Beklenmedik bir trafik kazasında, anne-babalarını kaybetmekle karşı karşıya kalan kardeşler, büyük zorluklarla karşılaşacaktırlar. Elena, son derece başarılı bir öğrencidir. Diğer taraftan güzelliği de hem okulu hem de kasabada dikkat çekmektedir. Damon ile Stefan isimli kardeşler de kasabaya yeni taşınacaktırlar. Fakat bu durum, bazı unsurları da harekete geçirecektir. Çünkü, ikilinin diğer kasabalılardan farklı bir yönleri bulunmaktadır. Hem Damon hem de Stefan, vampirdirler. Ağabey olan Stefan, kardeşine göre daha ağır başlı ve yumuşak huyludur. Elinden geldiğince insan kanından öteye gitmeye çalışmaktadır. İnsanların hayatlarına karşı saygılı olması gerektiğini düşünmektedir. Ancak kardeşi Damon, benzer bir fikre sahip değildir. Stefan’dan daha sert ve karanlık bir tutuma sahiptir. İnsan kanı içmeye her fırsatta devam etmekte ve hiçbir vicdani rahatsızlık hissetmemektedir. Stefan, Elena Gilbert ile ilk karşılaşmasından itibaren abayı yakacaktır. Güzel kıza karşı hissettiği duygular, kardeşi Damon ile de arasını açacaktır. Elena, güzelliğiyle birlikte iki kardeşin mücadelesini tetikleyecektir. Fakat bu durumdan yalnız kendi değil, ailesi ve kasaba sakinleri de etkilenecektirler. Stefan Salvatore, 200 yaşını geçkindir. Fakat dış görünüş olarak sürekli 18 yaşında gözükmektedir. İnsanlara zarar vermek istemeyen, karizmatik bir vampirdir. Vampirliğinin dışında, romantik ve aşırı duygusal bir imajı da bulunmaktadır. Elena’yı kazanabilmek için sürekli savaştaymış gibi bir ruh halindedir. Kardeş Damon Salvatore, susuzluğunu dahi insan kanı içerek dindirmektedir. Bunu sağlamak için özel güçlerini kullanmakta ve etki altına alarak istediği kanı içebilmektedir. Sonrasındaysa, yine güçlerini kullanıp hafızalarını temizleyerek, kaldıkları yerden devam etmektedir. Kötülük ve karanlık adına yapabileceklerinin sınırı olmayan Damon’da Elena Gilbert’e görür görmez vurulacaktır. Kendisi de en az Stefan kadar yakışıklı ve karizmatiktir. Bu nedenle de ağabeyinden hızlı davranmaya çalışacaktır. The Vampire Diaries iki vampir kardeşin, sırf aşkları uğruna koca bir kasabaya yaşatacakları esrarengiz ve kan dondurucu olaylara dikkat çekecektir.
 • 2009
 • 43
 • IMDb 6.9
 • 701
 • 0
12
Sitemiz 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri,aşağıdaki mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler hukuksal olarak incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde, ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. ( If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days.) İletişim: [email protected]
bahis siteleri | bahis siteleri | deneme bonusu veren siteler | bahis siteleri | tipobet | bedava bonus | süperbahis | deneme bonusu veren siteler | bahis siteleri | çevrimsiz bonus | casino siteleri | deneme bonusu