Biyografi
Versailles
İncele
Versailles
Fransa sinemalarında 13 milyon 933 bin dolar hasılata ulaşan “Yves Saint Laurent” adlı filmin (2014) yönetmeni ve senaryo yazarlarından biri olan Jalil Lespert, bu kez Fransa’nın Güneş Kralı 14. Louis’yi konu alan “Versailles” adlı televizyon dizisine el attı. Dizi adını bir av köşküyken 14. Louis tarafından büyütülen saraydan aldı. Versailles dizisinin ilk 10 bölümü 14’üncü Louis’nin çocukluk ve gençlik dönemine odaklanıyor. Fransız televizyon platformu ve yapım şirketi Canal + tarafından İngiliz yapımcılar Simon Mirren ve David Wolstencorf’a ısmarlanan dizinin ilk 10 bölümünün maliyetinin 27 milyon Euro’yu (89 milyon TL) bulacağı açıklandı. Güneş Kral’ olarak anılan 14’üncü Louis zamanında Versailles Sarayı’nda yaşanan iktidar oyunları ve ilişkilerin anlatılacağı Dizide Kral 14’üncü Louis’yi İngiliz oyunca George Blagden canlandırıyor.
 • 2015
 • 52
 • IMDb 7.8
 • 735
 • 0
Unsolved
İncele
Unsolved
7 Eylül 1996'da Las Vegas, Nevada'da 4 kez vurularak öldürülen rap sanatçısı Tupac Shakur ve 9 Mart 1997'de Los Angeles'ta suikast sonucu öldürülen Christopher Wallace'in (Biggie Smalls) cinayetlerini araştırmaya dayanan gerçek suç dizisidir..
 • 2018
 • 42
 • IMDb 7
 • 537
 • 0
A Very English Scandal
İncele
A Very English Scandal
Hikâye Büyük Britanya Krallığı topraklarındaki bürokratik ve sosyal konulardan kaynaklı problemleri ortaya çıkaracaktır. Krallık bir süre önce 1967 yılı parlamento kanunuyla birlikte, 21 yaşını dolduran iki erkek arasındaki ilişkileri ve aktiviteleri suç olmaktan çıkarmaya karar verecektir. Bu durum, askeriye dışında İngiltere ve Galler topraklarında uygulamaya sokulacaktır. İskoçya’da suç olmaktan çıkması 1981 yılına kadar sürecektir. Kuzey İrlanda ise ancak 1982 yılında bu değişiklikten faydalanacaktır. Yasaklı yıllarda ortaya çıkarılan skandallar, birçok kişini hayatını altüst etmiştir. A Very English Scandal Bu yasak kaynaklı politik konuları da kapsayarak, Büyük Britanya Krallığı’nın fotoğrafını yansıtacaktır. 1960 ila 1980’li yıllar arasındaki siyasi arena aktarılacaktır. Hikâyenin kahramanı Jeremy Thorpe, politik camiada zamana paralel olarak yükselmeye başlamıştır. Öte yandan halkta kendisine karşı sempati duymakta ve ılımlı yaklaşmaktadır. Ancak, henüz evlilik müessesine dahil olamamıştır. Karakter, günlerden bir gün bir at çiftliğini ziyaret edecek ve Norman Josiffe isimli seyisle de tanışma fırsatı yakalayacaktır. Seyise, herhangi bir sıkıntıda yardımcı olacağının teminatını verecektir. Birkaç ay sonraysa, konuşmayla alakalı bir talep öne çıkacaktır. Norman, çalıştığı yerden istediği şekilde ayrılmamıştır. Düzenli bir işte çalışabilmesi adına sosyal sigorta kartına ihtiyaç duymaktadır. Thorpe ile teminattaki gibi buluşan karakter, aralarındaki samimiyetin bir üst seviyelere doğru ilerlediğine tanık olacaktır. İki karakter, cinsiyetlerini gözetmeden aralarında derin duygular hissetmeye başlamıştırlar. Bu ilişki pek uzun soluklu sürmese bile etkisi daha ciddi boyutlarda olacaktır. Thorpe, ilişki sürecinde Liberal Parti’nin bel kemiği olarak liderlik üstlenmeye başlamıştır. Doğru hamlelerle birlikte, hükümete bile katılım elde edebilecektir. Bekarlığın başına problem yaratmaması adına bir de evlilik yaşayacaktır. Kendine, halkına örnek teşkil edecek bir hayat kurmaya çabalayacaktır. Norman ise parlak bir durumda değildir. Sürekli olarak Thorpe’yi suçlamaktadır. Bir seviye sonra ilişkilerini de ağzından kaçırır olmasıyla birlikte Thorpe’nin siyasi kariyeri bakımından da potansiyel tehlike oluşturmaya başlamıştır. Thorpe’nin ne yapıp edip, Norman Josiffe ile sürdürdüğü ilişkiden kimsenin haberinin olmamasını sağlamak zorundadır. Çünkü, bugüne kadar çabalayarak kazandığı her şey yavaş yavaş ellerinden kaymak üzeridir.
 • 2018
 • 60
 • IMDb 7.7
 • 370
 • 0
Medici: Masters of Florence
İncele
Medici: Masters of Florence
Hikâyede İtalya’nın 15. yüzyıl atmosferi üzerinde gelişen olaylar aktarılacaktır. Bu zaman diliminde, İtalyanlar yükselişe geçmiştir. Floransa’nın en söz geçiren ailelerinden birisi de Medicilerdir. Giovanni Medici, değirmencilik yaparak iş hayatına atılmış ve hızla yükselerek bankacı konumuna gelmiştir. Güzel seyreden hayatı, bir anda son bulunca, kendi yerine oğlu Cosimo Medici geçmek durumunda kalmıştır. Cosimo, Giovanni’nin hayatını kaybettiğini, karanlık bir sır gibi saklayacaktır. Çünkü, konu hakkındaki araştırmalarını gizlice yürütmeye karar vermiştir. Ülkenin prestijli bölgelerinde sahiplendikleri mal varlıkları, göz önünde bir aile olmalarına fırsat tanımıştır. Öte yandan doğrudan Papa ile de samimi ilişki kurmaya başlamıştırlar. Bu durum siyasal otoritelerini de doğrudan güçlendirmiş olacaktır. Medici Masters of Florence Medici Ailesi’nin reisi Giovanni Medici’nin hayatını kaybetmesi sonrası, oğlu Cosimo’nun girişeceği mücadele üzerinde ilerleyecektir. Cosimo, hayatı boyunca sanatla uğraşabilmenin hayalini kurmuştur. Fakat, ne yazık ki bankacılık yapmak durumunda kalmıştır. Bu nedenle de işinden pek haz etmemektedir. Babası Giovanni adeta kendi geleceğini ona sunmuştur. Babasının ölümüne dair araştırmaları, tek başına sürdürmekte yetersiz kalacak ve Lorenzo isimli kardeşiyle, Marco Bello adındaki dostunun da yardımlarını isteyecektir. Karakterlerin ilk şüphelendikleri kişi geçmişte dost oldukları Rinaldo Albizi’dir. Cosimo, olaylar ve bürokrasi arasındaki konuların arasında kalacaktır. Ülkenin alev alev yandığı zamanda bile Duomo Katedrali’ne kubbe inşaatı yapmak isteyecektir. Giovanni Medici, Medici Ailesi’ni hayalleri doğrultusunda kurmuş olsa da birçok konuda hata yaptığını görmeye fırsatı bulunmayacaktır. Lorenzo Medici, uysal bir karakterdir. Sürekli olarak ailesinin itibarını kurtarma mücadelesine girecek ve abisinin direktifleriyle hareket edecektir. Babalarının ölümünün şokundan halen çıkamamıştır. Bu nedenle de uzun sürecek bir yasa girmeden önce, katili bulup adaleti sağlamaları şarttır. Contessina Medici, Cosimo’nun karısıdır. Eşinin kendisinden bir şeyler gizlediğinin farkına varmış olsa da babasının ölümü münasebetiyle pek fazla üstüne gitmek istemeyecektir. Bu süreçte tek korkusu, kocasına da bir şeyler olabileceği düşüncesidir. Fakat, bunun önüne geçebilmesi için de pek mantıklı bir seçim yolu yoktur. Kocasına aşırı derecede bağlı ve aşık olması, yüreğinin sık sık daralmasını tetikleyecektir.
 • 2016
 • 60
 • IMDb 8
 • 583
 • 0
Harley and the Davidsons
İncele
Harley and the Davidsons
Hikayemiz 20. yüzyılın başlarında bir efsanenin doğuşunu ele almaktadır. Bu dönem itibariyle hem sosyal hem de teknolojik anlamda değişimler yaşanmaktadır. Harley Davidson marka ikonik motosikletlerin doğuşu da bu zaman diliminde meydana gelmiştir. Arthur, Walter ve Bill isimli karakterler, geçimlerini ve birikimlerini riske atarak, büyük ve son derece umut var eden bir girişime imzalarını atacaktırlar. Her bir karakterin yaşamı, büyük oranda zorlu ilerlemektedir. Hayalleri ve hırsları sadece bir motosiklet sevdasıyla birleşecektir. Walter Davidson, motosiklet dünyasında mevcut olguları elinin tersiyle itmek durumunda kalacaktır. Herhangi bir yerden başka bir yere istediği kuvvete gitmeyi savunacaktır. Bu şekilde bir motosiklet yaratarak, toplumsal baskılardan da kurtulmuş olacaktır. Arthur ise bu durumu adını aklamak üzere görecektir. Bill Harley için ise kariyer fırsatıdır. Ailesinin baskılarından kurtulup, engin mühendislik dehasını kullanma fırsatı edinecektir. Harley and the Davidsons Harley Davidson motorlarının, girişim ve üretim aşamalarıyla, bir anda nasıl ikonik bir simge haline dönüştürdüklerini anlatacaktır. İlk motosikletler Milwaukee’deki bir barakada üretilmeye başlanmıştır. Üstelik üretilen motosikletler sınırları zorlayacak bir dayanıklılıkla her durumun üstesinden gelebilmiştir. Walter, motosikletlerin mevcut limitlerini zorlamak konusunda çekinmemektedir. Çünkü, hırsını bir gün olsun dizginleyememiştir. Bundan dolayı ülkesinin en ölümcül yarışlarına katılıp, en iyi motor yarışçısı unvanını elde etmeye odaklanacaktır. Walter sayesinde bir nevi Harley Davidson motorlarında namı yayılmaya başlayacaktır. Başlangıçtan beri risklere rağmen ezeli rakip Indian’ı zor da olsa arkalarında bırakabilecektirler. Motodrome yarışları, ölümcül kazalara söz konusu olunca kendileri büyük bir darbe alacak. Harley Davidson kurucularını, diğer pazar payı olan şirketlerden ayıran en önemli noktaları yenilikçi, yaratıcı ve tasarım odaklı bakış açılarıdır. Her bir sonraki seviyede daha büyük rakiplerin üstesinden gelmektedirler. Üstelik en parlak oldukları zamanda Büyük Buhran dönemi yaşanmaya başlanmış ve motosiklet endüstrisi derin yaralar almıştır. Harley Davidson, çoğu rakibinin tarih olduğu gelişmeden ileri görüşlü vizyonu sayesinde sıyrılabilmiştir. Yeri geldiğinde Amerikan Ordusu adına da anlaşmalarda bulunacak olan dev motor şirketi, bugüne kadar kolay kurulmadığını ve sadece pazar payı odaklı olmadığını kanıtlamaya devam edecektir.
 • 2016
 • 80
 • IMDb 7
 • 640
 • 0
Gangland Undercover
İncele
Gangland Undercover
Gerçek bir olaydan esinlenerek hazırlanmış olan yapımın her bir bölümü özenle drama konusunda inşa edilmiştir. Uyuşturucu ticareti yaparken yakalanan Falco'nun önünde iki seçenek vardır ; 20 yıl hapis cezası veya şehrin kirli işlerini yapan “Gangland Undercover” motor çetesinin içine sızarak delil toplamak. Tercihini çeteye katılmak olarak belirleyen Falco çok tehlikeli bir işin içerisine girmiştir. Çetenin başkan yardımcısının öldürülmesindeki olayların ateşlenmesini sağlayacaktır.
 • 2015
 • 40
 • IMDb 7.5
 • 726
 • 0
Wormwood
İncele
Wormwood
Hikâye 1950’li yılların savaş atmosferini yansıtacaktır. Dönem itibariyle Kore Savaşı’nın etkisi hakimdir. Amerika açısından zorlu bir dönemden geçilmektedir. Çünkü, bir tarafta Kore’de savaşırken diğer tarafta da soğuk savaşa karşılık vermeye çalışmaktadır. Frank Olsen isimli karakter, ordu adına biyokimya konusunda çalışmalar yapmaktadır. Diğer taraftan da CIA ile ortaklaşa bir çalışmaya girişmiştir. UK-Ultra isimli çalışma, büyük bir ilgi toplamaktadır. Çalışmanın çıkışında Amerika’nın iç ve dış politikasında yaşanılan gelişmeler etki etmiştir. Amerikalı bir casusun, Sovyetler Birliği tarafından yakalandığında, konuşabilmesini sağlayabilecek bir kimyasal mevcut mudur? Ya da Sovyetler Birliği adına çalıştığı saptanan bir ajanın, özel bir kimyasal verilerek konuşturulması ve bütün bildiklerine itiraf etmesi mümkün müdür? soruları çıkışında etkili olmuştur. Üst düzey özveriyle yürütülen çalışmalarda, bütün bunları sağlayabilecek olan LSD isimli bir kimyasal madde keşfedilmiştir. Bu keşfin ardından direk, deneme aşamalarına geçilmiştir. Bunun için birçok sivil Amerikalı kullanılmıştır. Frank Olsen de her ne kadar deneyin başındaki bir isim olsa da denek olmaya karar verecektir. Deneklerin maddenin etkisi altındayken, zihinlerinin kontrol edilip edilmeyeceği ele alınacaktır. Madde alındıktan sonra Frank Olsen’de olumlu etkiler gözlemlenmemiştir. Yanında CIA adına çalışan ajanların bulunduğu vakit, kaldıkları otel odasının penceresinden aşağıya atlayarak, intihar teşebbüsünde bulunacak ve hayatını kaybedecektir. Ailesine bunun bir kazadan ibaret olduğu söylenecek ve görev şehidi unvanıyla son yolculuğuna uğurlanacaktır. Ancak 1975 yıllarına gelindiğinde, bir gazeteci CIA’nin bu konu hakkındaki tutumu ve olup biteni ifşa edeceği bir haber yapacaktır. Wormwood Amerika’da LSD isimli özel bir kimyasal üzerinde yapılan çalışmalar ve uygulama sürecinde ne gibi olumsuzluklar gözlemlendiği ortaya çıkarılacaktır. Casusluk açısından önem arz eden bu deneyde, birçok öngörülmeyen sonuca ulaşılacaktır. Deneklerden kimisi olumlu yanıt ve davranışlar gösterirlerken, kimileriyse öz kıyıma bile teşebbüs edecekler. CIA tarafından uzun yıllar gizlenen gerçekler ve deneyin başındaki isminde içinde bulunduğu olaylar, araştırmacı bir gazetecinin bulduğu ipuçlarıyla irdelenecek. Bütün bunların sonucunda, CIA’nin karanlık taraflarını ifşa edecek ve insanları içine düşürmüş oldukları durumlardan, herkes haberdar edilecektir.
 • 2017
 • 45
 • IMDb 5.8
 • 485
 • 0
American Crime Story
İncele
American Crime Story
Hikâyenin ana karakteri O.J. Simpson, başarılı bir futbol oyuncusudur. Gelecek vadeden karakter, Amerikan Futbol Ligi’nin önemli takımlarından birisinde forma giymektedir. Simpson, başarılı kariyeri sayesinde fazlasıyla ilgi görmekte ve dudak uçuklatacak miktarlarda paralar kazanmaktadır. Fakat şöhreti ellerinde kolay kolay tutamayacaktır. Çünkü, kendisinde bu yönde bir potansiyel yoktur. Kısa süre önce kendisinden 12 yaş küçük olsa da aldırmadan Nicole ile isteyerek evlenmiştir. Bu evlilik hayatını kökten etkileyecektir. Ev içinde yavaş yavaş fitili alevlenen tartışmalar, artık giderek kontrolden çıkmaya başlayacaktır. Nicole, sürekli olarak dayak yemesinden dolayı, artık tahammül edemeyecek ve boşanmak zorunda kalacaktır. O.J. Simpson, Nicole tarafından terk edildikten sonra büyük bir yıkım yaşayacaktır. Nicole ise yeni bir erkek arkadaşıyla, sıfırdan bir ilişkiye başlayacaktır. Yeni yaşamına yavaş yavaş alışmaya çalışmaktadır. Fakat bir süre sonra, akla mantığa sığmayacak gelişmeler yaşanacaktır. Nicole ve erkek arkadaşı, kendi evlerinde boğazları kesilerek katledilmiştir. Bu durum son derece dikkat çekmiştir ve cinayetin zanlısı olarak birincil kişi Simpson görülecektir. Mesleğinin üst basamaklarında olan futbolcu, kendini tam anlamıyla kanıtlayamadan öfkesinin ve hırsının kurbanı olacaktır. Artık hayatı geri dönülemez derecede tepe taklak olmaya başlamıştır. Çiftin ölümünden, suçsuz olduğunu belirtse de Simpson sorumlu tutulacaktır. Cinayet mahallinde araştırmalar yürüten ekip, kendisine ait kanlı eldivenleri ele geçirmiştir. Bütün ipuçları, kendisini işaret etmektedir. Simpson’un avukatları, gözleri farklı yöne döndürerek, zaman kazanmaya çalışacaktırlar. Suçsuzluğunu ispat etmek için ellerinden geleni yapacaklar ve polisleri de ırkçılık yapmakla suçlayacaklar. Kendilerinin ortaya atmış oldukları bu laf, Amerika’daki büyük olayların fitilini ateşleyecektir. Siyahiler, bu açıklamadan sonra yavaş yavaş ayaklanmaya başlayacaktırlar. Robert Shapiro, davayı üstlenen yetenekli avukatlardan birisidir. American Crime Story Bir futbol oyuncusunun, eski karısının ve erkek arkadaşının cinayetinden sorumlu tutulmasını aktaracaktır. Bütün deliller okları kendine yöneltse de halen kurtulabileceğini umacak ve kendisinin hiçbir şeyle alakasının olmadığını belirtecektir. Avukatları tarafından zaman kazanmak adına yapılacak bir hamle, davanın ve Amerika’nın seyrini değiştirebilecek boyutlara ulaşacaktır. Simpson, aklanmak için gün sayacak ve yeniden kariyerine dönmek isteyecektir.
 • 2016
 • 42
 • IMDb 7.1
 • 507
 • 0
John Adams
İncele
John Adams
Hikâyede Boston’da olup bitenler yer almaktadır. Halk, ağır vergiler karşısında zor anlar yaşamaya başlamıştır. Herkes, kıt kanaat geçinmek durumunda kalmıştır. Meclis, temsil etme haklarını da ellerinden almaya çalışacaktır. Bu durum öfkelerinin önüne geçemeyecektir. Çünkü, uzun zamandır sömürüldüklerini ve sindirilmeye çalışıldıklarını fark edecektirler. Sokaklarda İngiliz askerlerinin devriye gezmesi, nefret ve kinlerini daha üst noktalara taşıyacaktır. Artık halkın galeyana gelmesine, şaşırılmayacaktır. Askerlere saldırıya geçen halka, askerler misliyle yanıt verecektir. Birçok sivil, şehrin ortasında acımasız bir şekilde hayatlarını kaybedecektirler. Yüzbaşı Preston komutasındaki askerlerin, sivillere ateş açmaları, kolay kolay kabul edilebilecek bir şey değildir. Halkın geri kalanları, sorumlu askerlerin adaletli bir şekilde cezalandırılmalarını talep edecektir. Askerlerin yargılanacağı mahkemede, kimse onlar lehine avukatlık yapmak istemeyecektir. Çünkü, bu hareketin karşı konulamaz tepkiler getireceğinin, bilincinde olacaktırlar. Fakat John Adams isimli karakter, diğer meslektaşlarından farklı düşünecektir. Askerlerin savunmasını üstlenecek, avukat unvanını alacaktır. Karakterin babası sıradan bir ayakkabıcıdır. Annesiyse okuma yazma bilmemektedir. John Adams, bütün çaresizliğine rağmen hukukçu olabilmeyi başarmıştır. Hukukta, tarafsız olunmasının ve üstünlüğünün de kabul edilmesinin gerekliliğine inancı sonsuzdur. İngiliz sömürgeciler ile isyancılar arasındaki kolonileşmeye karşıt görüşlüdür. Her sorunun kanunlar ışığında çözülmesinin gerekli olduğunu düşünmektedir. Ancak kendisinin de fikir dünyasını etkileyecek türden gelişmeler yaşanacaktır. John Adams Cesur bir hukukçunun, güçlü bir ülkenin temellerinin atılmasında ne derece önemli olduğunu ele alacaktır. Abigail Adams, karakterin her anında yanında olmaya çalışan karısıdır. Kendisinin avukatlık yaptığı yıllarda, bağımsızlık kazanma mücadelesinde, kongre tartışmalarında ve her oturumda, fikirleriyle kocasını aydınlatmaya çalışmıştır. Diğer taraftan da dört çocuğunun sorumluluğunu üstlenmiştir. Fakat bir süre sonra kocasının işleri yüzünden, çocuklarından ayrı kalmak zorunda kalacaktır. John Adams ile mükemmel bir uyum yakalasalar da çocuklarının her anında yanlarında olamamaktadırlar. Fakat ülkelerinin menfaati için normal bir durum olarak yaklaşmaktadırlar. ABD’nin ilk başkanı George Washington, bağımsızlık bildirgesinin öncüsü Thomas Jefforson, Boston kolonilerinin, İngilizlere karşı ayaklanmasını sağlayan Samuel Adams’ın ve ABD’nin ilk hazine bakanı Alexander Hamilton’un da yer aldığı gözlemlenecektir.
 • 2008
 • 60
 • IMDb 7.9
 • 496
 • 0
Feud
İncele
Feud
Hikâye 1960’lı yıllarda yaşanılanlara ışık tutacaktır. 60’lı yıllar da sinema sektörü, altın çağlarından birisini yaşamaya başlamıştır. Hikâyenin odağındaki karakter Joan Crawford, Hollywood’un en bilindik simalarından birisidir. 1930’lu yıllarda şöhretini tüm dünyaya yaymayı başarmış, küresel seviyede bir aktris olduğunu kanıtlamıştır. 60’lı yıllara gelindiğindeyse Joan Crawford’un eski görkemli yaşamı yavaş yavaş tükenmeye başlamıştır. Karakter, yaşlanması dolayısıyla, uzun zamandır sinema yapımcılarından teklif almamıştır. Ancak lüksünden de taviz vermeyerek, elit bir evde yaşamaya devam etmiştir. Fakat şimdilerde, çalışanların dahi parasını ödeyecek gücü kalmamıştır. Vaziyeti son derece perişanlığa doğru gitmektedir. Crawford’un hayalindeki proje, yaşlı kadınlara hitap edecek bir filmde oynamaktır. Bunun için bekleyişini sonlandıracak ve kendi bir şeyler yapmaya kalkışacaktır. Sonrasında soluğu bir kitapçıda alacaktır. Kitapçıda, afişi kadın resimleri içeren bütün kitapları satın alacaktır. Kitapları, büyük bir dikkatle irdeleyen Crawford, içlerinden birisinden şahane bir film çıkabileceğini öngörecektir. Sonrasında, eskiden tanıdığı bir film yapıcısına kitabı götürecektir. Film yapımcısı da tıpkı kendisi gibi kitabı muazzam bulmuştur. İkna olmuş ve filmin çekilmesine karar vermiştir. Fakat, bugüne kadar karşılaşılmamış bir problem ortaya çıkmıştır. Kitapta bir yerine iki kadın başrol yer almaktadır. Crawford, başrollerden birisini Bette Davis’e teklif edecektir. Karakter de 1930’lu yıllarda fırtına gibi esmiştir. Ancak şimdilerde tıpkı Crawford gibi yaşı nedeniyle uzun zamandır iş teklifi almamıştır. Karşısına adeta altın yumurtlayan tavuk çıkmıştır. Başka çaresi bulunmadığından büyük bir sevinç yaşayacak ve teklifi kabul edecektir. Diğer taraftan da halen gençliğindeki kadar popülarite elde edebileceğini düşünecektir. Bunun için ilk olarak, başrolü paylaşacağı diğer hem cinsini alt etmesi gerekmektedir. Sonrası çorap söküğü gibi gelecektir. Feud İki kadın başrolün birbirleriyle çekişmelerini ve baş aktörün de olup bitenlere, sadece seyirci kalmakla yetindiğini konu alacaktır. Kadın başroller arasındaki mücadele, bir anda Crawford’a kadar sıçrayacaktır. Özellikle de Bette Davis kendisini, daha ön plana çıkarmaya çalışacaktır. Bu didişme, senaryodan oyunun kurgusuna kadar herkesi etkilemeyi başaracaktır. Hatta filmin eleştirisini yapacak, usta bir eleştirmen Bette ile Crawford çekişmesini herkese yansıtmaya çalışacaktır.
 • 2017
 • 60
 • IMDb 7.9
 • 481
 • 0
Narcos
İncele
Narcos
Hikâye, bir ABD’li ajanın bakış açısıyla ilerlemektedir. 70’li yılların ortalarına doğru, uyuşturucu ticareti tamamen Medellin’in Karteli Pablo Escobar’ın kontrolüne geçmiştir. Karakter, bu andan itibaren birçok politik olayda faaliyet gösterecektir. Pablo Escobar, yasal olmamasına rağmen uyuşturucu trafiğini geliştirmeyi başarmıştır. 90’lı yıllarda dünyanın sayılı, 7. zengini olmuştur. Her ne kadar aşırı zengin ve şöhretli olsa da hiçbir şey Kolombiya’dan kopmasına yol açmamıştır. Pablo Escobar, fakirlere ve zor durumda olan insanları evler ve paralar dağıtmıştır. Bu zaman diliminde Kolombiya’da Robin Hood olarak görülmeye başlanmıştır. Hayatı boyunca siyasi mücadelelerde yer edinmiş ve yüzlerce insanın öldürülmesinden sorumlu tutulmuştur. 80’li yıllarda Meksika, ABD, Porto Riko başta olmak üzere geniş ve uzun bir uyuşturucu trafik ağı kurmuştur. Bu tip ülkelere, her türlü yolu kullanarak sevkiyatlarını yapmaktadır. Bu şekilde kısa sürede tüm dünyadaki uyuşturucu ticaretinin %80’ine sahip olmuştur. Pablo Escobar’ın sahip olduğu bu güç, Kolombiya yönetiminde iyiden iyiye rol almak istemesini tetiklemiştir. Karakterin bir sonraki hayali, devlet başkanlığı görevine gelebilmektir. Bunun için beklemeyecek ve kendi de illegal yollardan girişimler yapmaya başlayacaktır. En sonunda milletvekili sıfatıyla parlamentoya girmeyi başaracaktır. Ancak, uyuşturucu ticaretine devam etmesi, dönemin Adalet Bakanı baskılarıyla, istifaya zorlanmasına yol açmıştır. Pablo Escobar, eğitimsiz olduğunu kabul etmektedir. Fakat bu şekilde bile ülkesine büyük faydalar sağlayabileceğini düşünecektir. İstifasının ardından başkan olma hayali tamamen yerle bir olmuştur. Uzun süre ruhsal buhran geçiren karakter, ülkeyi iç savaş naralarıyla çalkalamaya başlamıştır. Hükümet ile kendisi arasında silahlı çatışmalar baş gösterince Kolombiya’nın huzuru kaçmıştır. Mülkleri ve adamlarıyla, Pablo Escobar tam bir güç abidesidir. Kendisine illegal de olsa büyük bir derebeylik kurmuştur. Devlet başkanı uçağına düzenlediği suikast, başarısız olmuştur. Üstelik bir uçağı da patlamak durumunda kalmıştır. Bugüne kadar saptanabilen 110 masum, bombalı saldırıda hayatını kaybetmiştir. Bu listeye 200 hâkim ve 1000’e yakın poliste dahil olmaktadır. Pablo Escobar’ın ismi, büyük kitleler tarafından duyulmuştur. Hükümetle gerçekleştirdiği çatışmayı bir anlaşma dahilinde sonlandırmaya karar verecektir. Kendi hapishanesini kendi tasarlamaya soyunacaktır. Narcos Pablo Escobar’ın kişisel, kariyer ve suç geçmişini masaya yatıracaktır.
 • 2015
 • 57
 • IMDb 8
 • 556
 • 0
Sitemiz 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri,aşağıdaki mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler hukuksal olarak incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde, ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. ( If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days.) İletişim: [email protected]
bahis siteleri | bahis siteleri | deneme bonusu veren siteler | bahis siteleri | tipobet | bedava bonus | süperbahis | deneme bonusu veren siteler | bahis siteleri | çevrimsiz bonus | casino siteleri | deneme bonusu