Bilim Kurgu
The Walkind Dead
İncele
The Walkind Dead
THE WALKİNG DEAD İZLEThe Walking Dead ( Yürüyen Ölüler ) dizisi ilk yayınlandığı sezon itibari ile tüm Dünya'da sevilen bir kitle olmayı başardı ve Dünya'da en çok izlenilen yabanci dizilerden biri oldu. Kısa süre içerisinde nam salan hemen hemen herkesin en azından ismini duyduğu dizide zombi istilası konu alınıyor. Yayınladığı zamandan itibaren tam tamına 9 yıl geçmesine rağmen halen çok fazla insan tarafından sevilerek izleniyor.Adından bahsedilen bu dizi gerek oyuncu kitlesi gerek müzikleri ve akılda kalan sahneleriyle bizlerle birlikte.THE WALKİNG DEAD FULL HD İZLEThe Walking dead Türkce'ye çevirince yürüyen ölüler olarak adlandırılıyor. Ülkemizde de fazlasıyla takipçisi olan ve Sevilerek izlenen dizi 2003 yılında ülkemizde de yayınlanmaya başladı ve bir çok kez tarafından sevilerek izleniyor. Günümüzde halen etkisini sürdüren The walking dead sınırları aşarak gün geçtikce daha da ilgi çekerek izlenmeye devam ediyor.THE WALKİNG DEAD BÖLÜMLERİ İZLEHastanede gözlerini açan ve uyandığında bulunduğu çevrede neredeyse kimsenin kalmadığını gören ve çok az insanla zombilere karşı savaş açan adamı ve arkadaşlarının soluksuz maceralarını alan filmde şu sıralar The walking dead 9.sezon yayınlanmak üzere.THE WALKİNG DEAD 9.SEZON İZLEBu sezonda nefesler kesilecek çünkü fısıldayanlar oldukça ekibimizi zora sokacak gibi.
 • 2010
 • 60dk
 • IMDb 8.9
 • 269
 • 2
Siempre Bruja
İncele
Siempre Bruja
A young 17th-century witch time travels to the future to save the man she loves, but first must adjust to present-day Cartagena and defeat a dark rival.
 • 2019
 • 40
 • IMDb 7
 • 526
 • 0
Counterpart
İncele
Counterpart
“Counterpart” kariyerinin sonlarına yaklaşmış Birleşmiş Milletler bürokratı Howard Silkin (JK Simmons) hikayesidir. Yaptığı işin ne olduğunu sonradan farkeden Silk, çalıştığı kurumun paralel evrene geçiş yapabilen bir sırrı olduğunu farkeder ve olaylar gelişir.
 • 2017
 • 56
 • IMDb 6.7
 • 494
 • 0
American Horror Story
İncele
American Horror Story
Harmonlar ilk bakışta mükemmel bir Amerikan ailesi gibi görünse de görünüm yanıltıcı olabilir... Eskiden bir çellist Vivien, kısa bir süre önce yaptığı düşük ve ardından eşinin ihaneti sonrasında ciddi bir ruhsal çöküntü içerisindedir. Bir psikiyatrist olan Ben, aslında sevgi dolu bir baba ve eş olsa da Vivien düşük yaptıktan sonra ondan tamamen uzaklaşınca, kaldığı boşlukta onu aldatmaktan kaçamamıştır. Vivien ve Benin genç kızları Violet ise babasının yalancı, annesinin de zayıf olduğunu düşünen bir lise öğrencisidir.Harmonlar tüm yaşananlardan sonra geçmişi ve kötü hatıraları geride bırakarak yeni bir başlangıç yapmak için Bostondan Los Angelesa taşınmaya karar verirler. Yeni evleri 1920lerden kalma görkemli bir malikanedir. Başlangıçta gerçek olamayacak kadar iyi görünen bu evin aslında uğursuz bir geçmişi vardır. Evin gerçeğini öğrenseler de bu onları oraya taşınmaktan vazgeçirmez.Son dönemin en hit korku serisi American Horror Story‘nin 3. sezonunun başlığı g Coven (Cadılar Meclisi) olarak belirlendi. Bildiğiniz üzere ilk sezonun başlığı olarak Murder House (Cinayet Evi); ikinci sezonun başlığı olarak ise Asylum (Akıl Hastanesi) seçilmişti. Bu başlıklar şunun için çok önemli: O sezonun hangi korku ögesi ile alakalı olduğunu ortaya koyuyor.American Horror Story izleSon 10 yılın en başarılı ve korku dolu dizisini izlemeye hazır mısınız? Bizce hazır olmanız gerekiyor çünkü 9 sezon sürecek korku serüveni her sezonunda izleyiciye farklı bir tat sunmayı hedeflemiş. Amerika da 2011 yılında yayınlanmaya başlayan ve klasik bir korku filmi senaryosu tadında bir perili evde geçeceği düşünülen diziyi bir kaç bölüm izledikten sonra olayların klasikleşmeden çıkacağını ve korku ile gerilimin izleyiciye iliklerine kadar hissettireleceği mesajı veriliyor. İlk sezonun da Amerika da yaşayan bir ailenin satın aldığı bir konakta yaşadıkları korku dolu olaylar konu alınmaktadır. İkinci sezonda ise Asylum adındaki bir akıl hastanesinde yaşanan korku dolu olaylar konu alınırken , 3 sezon tamamiyle cadılara teslim edilmiştir. 4 sezon da bir sirk içerisinde bulunan ve sadece ucubelerin yer aldığı ve ucubelerin oyunlarını sergilediği bir sirkte yaşanan korku dolu anlar anlatılırken , 5 sezon bir cinayet dedektifinin garip bir otel ve otelin sahibi ile yaşadığı ölümcül bir macera işlenmiştir. 6 sezon My Roanoke Nightmare belgelesini konu almıştır ve 7 sezon da işler tamamiyle geçmiş ile bağlantılı olacak ve konu 4’üncü sezon da yaşanan sirk’in günümüz versiyonunu işleyecektir. Serinin son sezonunda ise adeta kıyamet kopacak ve dizinin hayranları 9.Sezon için 2019  yılını beklemek zorunda kalacaklardır.  American Horror Story izle American Horror Story bölumleri izle FX kanalının 2011 de ilk bölümünü yayınlamasından itibaren ilk sezonu için tüm senaryo ve projeler hazırken yazarların aklında diğer sezonlar için kesinleşmiş...
 • 2011
 • ABD
 • 43
 • IMDb 7
 • 661
 • 1
Heroes
İncele
Heroes
Amerikan televizyonlarında en çok heyecan yaratan dizi Heroes. Dizinin adının "kahramanlar" olmasına bakıp, alıştığınız süper kahraman karakterlerini bu dizide görmeyi henüz beklemeyin. Çünkü Heroes olağanüstü birtakım güçler geliştirdiklerini keşfeden sıradan insanları konu eden bir dizi. Dolayısıyla süper kahramanlığa dair farklı bir yaklaşıma, ilginç karakterlere ve çok sürükleyici bir öyküye sahip. Kahramanlarımız yeni gelişen özel güçlerinin hayatlarına etkisiyle baş etmeye, bu güçlerin kaynağını ve sebebini öğrenmeye çalışırken, onları teker teker bir araya getirecek büyük resim de aydınlanacak. Bedeni kendini hızla onaranından, geleceği tuale aktarana, zaman ve uzam içinde hareket edebilene kadar farklı özel yetenekler geliştiren insanların kaderi dünyanın kaderini belirleyecek.
 • 2006
 • 43
 • IMDb 7
 • 1.271
 • 0
People of Earth
İncele
People of Earth
Dizi, uzaylılar tarafından kaçırılan insanlar hakkında hikayeler yazan fakat olaylara şüpheci yaklaşan gazeteci Ozzie Graham'ı (Wyatt Cenac) merkezine almaktadır. Kendisi de uzaylılar tarafından kaçırılınca eskiden yabancısı olduğu bu eklektik sistemin bir parçası olur.
 • 2016
 • 22
 • IMDb 7.6
 • 649
 • 0
The Gifted
İncele
The Gifted
Belgeselde, 2. Dünya Savaşı’na ait detaylar yer bulmaktadır. Hitler seneler için bambaşka bir ideolojiyle çıkıp gelmiştir. Ordusunun varlığını, savaşın zorunluluğuna bağlayan karakter, Alman Ordusuna fazla miktarda moral vermiştir. Artık, yavaş yavaş yeni zaferler kazanmanın zamanı gelmiştir. Hedefteyse Britanya Krallığı bulunmaktadır. Düzenlenecek bir kara harekatıyla birlikte, istenilen zafere ulaşılacaktır. Fakat işler Hitler’in beklediği gibi gitmeyecektir. Çünkü, arkalarında Avrupa Kıtası’nda aktifliğini sürdüren Rus Ordusu bulunmaktadır. 1941 yılında Rus Ordusu, dünyadaki en büyük ordu unvanına kavuşmuştur. Diğer taraftan donanımsal olarak da açık ara öndedirler. Sayılamayacak kadar çok tanka, dünyanın geri kalanıyla eşit miktardaki uçağa sahip durumdadırlar. Ancak bütün bunlara rağmen, savaşta dezavantaj yaratacak eksiklikleri de bulunmaktadır. Almanların ezip geçmiş olduğu ülkelere oranla, daha dişli bir imajları bulunacaktır. Fin Savaşı büyük bir fiyaskoyu ortaya çıkarmıştır. Bu durum bile moralleri etkilememiştir.Savaş başladıktan üç ay geçtiğinde, yaklaşık 3 milyon Rus askeri hayatını kaybedecektir. Fakat bütün bu ağır kayıplara rağmen toparlanmayı başaracaklar ve bir kahramanlık destanı yazacaktırlar. Normal şartlarda Rus ırkının kendilerinden düşük olduklarını benimseyen Almanlar, bazı gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalacaktırlar. Öldürdükçe yerlerine yenileri türüyor ve kimse halinden şikâyet etmiyordur. Üstelik diğer taraftan coğrafyanın da Almanlara karşı mücadelesi bulunmaktadır. Adım atmak dahi, uçsuz diyarlarda son derece zordur. Ufuk dahi görülememektedir. Askerler, sırf bu sebepten dolayı uzun süre karamsarlık yaşamıştırlar. Ruslar, savunma stratejisi olarak toprak vererek savaşmayı benimsemiştirler. Bu şekilde her zaman daha çok zaman kazanmıştırlar. Hitler, tarafından kışın öncesinde zaferin geleceğine inanılmaktadır. Fakat, bu sefer zaman kendi aleyhine işleyecektir. Moskova’da yerli halk, derin hendekler kazmaya başlamıştırlar. Savaş atmosferi olmasına rağmen, sosyal hayat devam etmiştir. Kiliselerde duaların eşliğinde savaşa hazırlanılmaktadır. Moskovalıların, hepsi savaşta üzerlerine düşeni yapmaya çalışmıştırlar. Savaşan dünya 2. Dünya Savaşı’nda devletler ve akıllara kazınan kahramanlık destanlarını konu etmektedir. Hitler efsanesi, çıkışının ardından dibe doğru ilerleyecektir. Dünyada yepyeni dengeler kurulmaya başlanacaktır. Ancak hiçbir şey savaşın yaralarını geri getiremeyecektir. Her devlet kendi dış politikasını yeniden belirlemek zorunda kalacaktır.
 • 2017
 • 45
 • IMDb 7.1
 • 522
 • 0
The Man in the High Castle
İncele
The Man in the High Castle
Hikâye 2. Dünya Savaşı’nda Japonya ile Almanya arasındaki güç ittifakı ele alınacaktır. Amerika, artık ikiye bölünmektedir. Dünya’nın en güçlü iki ülkesi olarak Japonya ve Almanya görülmeye başlanmıştır. Bu sahip oldukları güç, kendilerinden olmayanların büyük zulümlere maruz kalmalarına yol açmaktadır. Almanlar tarafından güç yarışı, diğer ülkelere göre daha önde ilerlemektedir. Sanayisi ve teknolojisi, Japonlardan daha üst seviyelerdedir. Amerika’nın doğusunun Alman güçler ve batısının da Japon güçler tarafından işgal edilmesi söz konusudur. Ancak bütün bunlara rağmen Amerikalılar, direnmeye devam etmektedirler. The Man in the High Castle Amerika Birleşik Devletleri’nin 2. Dünya Savaşı dönemlerinde tanık olacağı durumlar üzerinde ilerleyecektir. 2. Dünya Savaşı bütün güç gösterilerine rağmen müttefik devletler tarafından kazanılmıştır. Yüksek şatodaki adam olarak isim yapan kişinin, kim olduğu konusunda sorular mevcuttur. Almanya ile Japonya, birbirlerini alt etmeye çalıştıkları vakit araları büyük bir soğuk savaşa tanık olacaktır. SSCB’nin de yıkılması dünyada büyük bir otorite boşluğu yaratmıştır. Öte yandan Stalin idam edilince, dengeler iyice bozulmuştur. Akdeniz de söz sahibi olan İtalya olmuştur. Venüs, Mars ve Ay’a kurulduğu düşünülen kolonilerle birlikte sınırlar zorlanılmaya başlanacaktır. Alexa Davalos, kardeşini direniş hareketinde kaybetmiştir. Bu süreçten sonra tıpkı kız kardeşi gibi kendisi de sorumluluğu üzerinde hissedecek ve savaşmak durumunda kalacaktır. Luke Kleintank, direniş hareketine sonraki süreçte katılmaya karar verecektir. İşi nedeniyle Amerika’daki tarafsız bölgeye gitmek zorunda kalmıştır. Juliana ile de burada tanışan karakter, hayatının altüst olduğuna tanık olacaktır. Rubert Evans ile Juliana arasında tutkulu bir aşk vardır. Karakter, gerçek kimliğini saklamaya çalışarak, Juliana ile ilişkisini taze tutmaya çabalayacaktır. DJ Qualls ile Frank, iş toplantısında tanışmıştırlar. Bu zamana kadar her ne karar alırlarsa alsınlar, birbirlerinin yanında durabilmeyi başarmıştırlar. Rufus Sewel, Naziler adına çalışan bir generaldir. Şimdiki en büyük sorumluluğu ise Amerika’da ortaya çıkan direniş hareketini ve direnişçileri, orantısız güç dahi kullanıp, bastırmaktır. Cary Hiroyuki Tagawa, strateji konularında yetkin bir bilgiye sahiptir. Bu bilgisi Japonya Ticaret Bakanı unvanıyla görev yapabilmesini sağlamıştır. Almanya ile düşman olunmaması gerektiği tezini savunmaktadır.
 • 2015
 • 60
 • IMDb 7.6
 • 478
 • 0
The Rain
İncele
The Rain
Hikâye Danimarka topraklarında, enteresan yağmurların merkezliğinde ilerleyecektir. Her ne kadar doğal bir olay gibi gözükse de yağan yağmurun akıbeti, normaline göre çok farklıdır. Sıradan yağmurlu günlerde, yağmurun bitiminin ardından güneşler açıp, gökkuşağı oluşabilmektedir. Öte yandan insanlar da hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilmektedir. Islanan insanlar bile kuru kıyafetler giyip kaldıkları yerden devam etmektedirler. Ancak bu yağmur, son derece acımasız özelliklere sahip olacaktır. Yağmur damlalarının sonrasında dünya eski yaşanabilir özelliğini kaybedecek, değdiği ten kısa süre sonra hayatını kaybedecektir. Çünkü içinde tedavisi olmayan ve önleyici bir yolu bulunmayan bir virüs yatmaktadır. The Rain Yağmur ile yayılan amansız bir virüsün, yaşamı nasıl etkilediği üzerinde duracaktır. Hayatta kalabilmenin tek kuralı, ne olursa olsun yağmura yakalanmamak ve ıslanmamaktadır. Bu yağmura, hazırlıklı olanlar arasında Simone ile Rasmur kardeşlerin ailesi de yer almaktadır. Çünkü karakterlerin babaları, önemli bir bilim adamı olduğundan yağmurdan da haberdar durumdadırlar. Ailesi, yağmur öncesinde ülkenin çeşitli kısımlarına konumlandırılmış sığınaklara kendisi tarafından yerleştirilmeye çalışılacaktır. Sığınaklara yüksek miktarlarda yiyecek ve içecek, depolanacaktır. Öte yandan sığınakların kapıları, şifreyi bilmeyenler tarafından dışarıdan açılamayacak duruma getirilmiştir. Rasmus, Simone ve anneleri, dış dünya güvenli bir hale gelene kadar sığınağı terk etmemek zorundadırlar. Ancak bu sürenin epey uzun olacağından habersizdirler. Bu şekilde bir yaşamı daha ne derece yürütebilecekleri de muammadır. Öte yandan çıktıklarında kendilerini nasıl bir manzaranın bekleyeceği de şüphelidir. Hayatta kalma mücadelesi, tüm yeryüzünü etkisi altına alacaktır. Babalarının akıbeti de uzun süre sırrını koruyacaktır. Dünyanın yeniden yaşanabilir olup olmadığı bile belli değilken, karakterler çaresizlik içinde etraflarında olup bitenleri anlamlandırmaya çalışacaktırlar. Simone, yağmur faciasının etkilediği en önemli kişidir. Çünkü hayatının başında 15-16 yaşları arasında bir genç kızdır. Hayat şartları, kendisinin hızlıca büyümesini zorunlu kılacaktır. Başlarına gelen felaketin, neden kaynaklı olduğu ve babasının bu felaket ile arasında nasıl bir bağlantısı olduğu merak edilecektir. Bir süre sonra silkelenmesi gerekecektir. Çünkü, erkek kardeşi kendisinden daha fazla hassas olduğundan, olaylardan da daha fazla etkilenecektir. Sağlıklı düşünmek ve mantıklı hamleler yapmak zorundadırlar.
 • 2018
 • 45
 • IMDb 6
 • 593
 • 0
Impulse
İncele
Impulse
Hikâyede teleport yeteneklerine sahip olan bir grup insan, merkezli olaylar irdelenecektir. Bu insanların genleri, başka kötü niyetli insanlar tarafından ele geçirilmek istenecek ve olabildiğince kaçmaya başlayacaklar. Henry adındaki karakter, daha çok olayların merkezinde kişi rolüne bürünecektir. Kendisi teleport gücüne sahip olduğunu henüz yeni yeni keşfetmeye başlamıştır. Kendini diğer yaşıtlarından farklı hisseden karakter, ışınlanma yeteneğini geliştirmeye ve etkili kullanmaya çalışacaktır. Günlerden bir gün Clay isimli bir çocukla, kavgaya tutuşacaktır. Sonrasında gücünü açığa çıkarıp, istemsizce kullanacaktır. Bu durum Clay’ın komaya kaldırılmasına yol açacak ve Henry’nin de başı fazlasıyla ağrıyacaktır. Clay’in babası başta olmak üzere çevresindeki herkes Henry’nin gizemini çözmeye çalışacaktır. Henry’nin arkadaşları da tanık oldukları olayların gizemini irdeleyecektirler. Çünkü, Henry’nin kendilerinden apaçık bir sır sakladığını düşünecekler. Henry, bütün bunların farkına varıp, bir taraftan arkadaşlarından bir taraftan da devlet görevlilerinden kaçmaya çalışacaktır. Impulse Teleport gücüne sahip insanların, farklı yönde seyredecek yaşamları üzerinde ilerleyecektir. Henry, kaçmaya başladığı vakit aslında bu yeteneğe sahip olan tek kişi olmadığını da keşfedecektir. Kendisiyle aynı kaderi paylaşan onlarca insan karşısına çıkacaktır. Henry, henüz çok amatör olduğundan, gücünü nasıl kullanacağını çözememiştir. Bu durum ani krizlerinde sürekli olarak ışınlanmaya maruz kalmasına yol açmaktadır. Arabada kendisine cinsel tacizde bulunma niyetinde bulunan bir karakteri, sakat bırakmasıyla beraber, gücüyle sınavı da başlayacaktır. Genel anlamda cinsel taciz konularında fazla miktarda olayın üzerinde durulacak ve sürekli olarak böyle bir duruma maruz kalındığında aranması gereken numaralar ve susulmaması öğütlenecektir. Çünkü, ABD’de taciz eylemleri, kimi zaman kayıplara karışmakta ve mağdurlar kendileri açısından pek dile getirmemekten yana olmaktadır. Tacizciler ise ellerini kollarını sallayarak, rutin yaşamlarına devam etmekte ve daha çok insanın kaderine zarar verme potansiyelinde bulunmaktadır. Gençler, hikâyede birincil sorunun kendileri olduğunu uzun süre sonra fark edecektirler. Gençlerin kendilerini keşfetme girişimlerinin ve kimi zaman yaptıkları hatalı seçimlerin başlarına ne gibi olumsuzluklar açabileceği de tema olarak işlenecektir. Henry, daha fazla insana zarar vermeden, gücünü sadece iyilik için kullanmak zorundadır.
 • 2018
 • 60
 • IMDb 8.2
 • 580
 • 0
Travelers
İncele
Travelers
Hikâye ütopik bir dünyada geçmektedir. Dünya, seneler ilerlemesine rağmen, nüfus yoğunluğunda gözle görülür hatta ciddi derecede azalmalara maruz kalmıştır. Olayların geçtiği zaman diliminde, hayatta şans eseri kalmayı başaran bir grup insan, tesadüf eseri bir zaman makinesi keşfedecektirler. Bu keşif, kendilerine bambaşka bir yaşamın kapısını açacaktır. Öte yandan da birbirlerini tanıma fırsatı bulacaktırlar. Bir süre sonra da gruplarına artık daha otoriter bir isim bulmaya karar verecekler ve Travelers ismine kanaat getirecekler. Travelers Hikaye bir grup zaman yolcusunun, dünyanın kaderini değiştirebilmek adına girişecekleri yolları ele alacaktır. Grubun en büyük amacı, zaman makinesi yardımıyla, gelecekten geçmiş zamanlara doğru yolculuklar gerçekleştirmek olacaktır. Dünya’nın niçin böyle bir duruma geldiği ve bu duruma gelmesine neden olan faktörleri saptamak için ellerinden geleni yapacaktırlar. Öte yandan ana sebebi tespit edebildikleri noktada, felaketlerin önüne geçmeye çalışıp doğrudan geleceği de kurtarmış olacaklar. Grubun en büyük avantajlarıysa, her bireyin kendine göre özel yöntemleri benimsemesidir. Zaman makinesinin bulunması, dünyanın ve insanlığın kaderinin olumlu yönde değişmesini sağlayacaktır. Ancak Travelers ekibi, yapacakları en ufak bir yanlışta bile geleceği yerle bir edebileceklerinin de farkında olacaklar. Geçmiş ve gelecek konusundaki bağlantıyı doğru bir şekilde kurmaya çalışacaklar. Aksi bir durumun, yaşanma ihtimalini bile kabul etmeyecekler. Travelers takımının liderliğini Grant MacLaren isimli usta bir karakter yapacak. Üstelik kendisinin FBI’ın en özel ajanlarından birisi olması, ekibe de büyük güven aşılayacak. Grup üyelerinden Marcy bile engelli olmasına rağmen, zekasıyla ekibe katkıda bulunacak. Kendisinin sosyal çalışanı olan David’te katkılarını eksik etmeyecek. Öte yandan Trevor adında bir liseli takım kaptanı, Carly adında şiddet mağduru bir karakter ve Philip adındaki eroin bağımlılığı yaşayan üniversite öğrencisi grubu oluşturacaktırlar. Bütün karakterlerin zıt özellikler ve bakış açılarına sahip olmaları, grubun her karşılaştıkları olayı da çok yönlü bir şekilde algılamalarına katkıda bulunacaktır. Bu nedenle de uğrunda ölümün olduğu amacı gerçekleştirmek için türlü tehlikelere göğüs gerilmeye çalışılacaktır. Aksi bir durum, pekte grup için iç açıcı sonuçlar doğurmayacaktır.
 • 2016
 • 45
 • IMDb 7.4
 • 450
 • 0
Almost Human
İncele
Almost Human
Olaylar 2048 yılı atmosferini ele alacaktır. Bu yıllarda teknoloji inanılmaz ve önüne geçilemez derecede yükselmeye başlamıştır. Bu durum, illegal işlerin de ışık hızıyla artmasına yol açmıştır. Başta terör olmak üzere, uyuşturucu ve silah satışları gibi konular tamamen polisten soyutlanmıştır. Çeşitli yapılanmalar ellerine geçen her fırsatta polisleri ezmeye başlamıştır. Şehirlerde huzur ve refah yerle bir olmuştur. İnsanlar ortaya çıkan kaos içerisinde sağa sola koşuşturmaya başlamıştırlar. Almost Human Teknolojinin olumsuz noktalarda ne derecede tehlikeli bir hal alabileceğini ortaya çıkaracaktır. 2048 yılı itibariyle, polis teşkilatı da yeni bir yapılanmaya girmiştir. Artık her polis memurunun, bir Android robotla çalışması zorunluluğu getirilmiştir. Devlet tarafından elde edilen kaynaklar, aynı şekilde terör grupları açısından da elde edilebildiğinden üstünlük kurulması neredeyse imkansızdır. İç güvenlik teşkilatı, son çare olarak yeni nesil robotları ekiplerine katmaya karar vermiştir. Kendilerinin destekleriyle yürütülen operasyonların, maddi, ölü ve manevi anlamda daha faydalı olduğu, yapılan çalışmalar doğrultusunda ortaya çıkmıştır. Olayların baş aktörü Dedektif Kennex, eski tutucu kafalı polislerdendir. Ancak kendisine de yeni düzenleme gereği bir robot tahsis edilecektir. Mx Robotları, hata yapmamaları ve her komuta itaatkarlıkla cevap vermeleriyle birlikte, dedektifi bile kendilerine hayran bırakmıştır. Aslında kendisinin Dorian isimli DRN modelli bir robotla duygusal bağı oluşmuştur. Aralarındaki arkadaşlık, kendisini fazlasıyla belli edecektir. Teşkilat bünyesinde görev yapan birçok poliste, kendi robotlarıyla ortaklık psikolojisine girmiştirler. DRN serisi robotlarından Dorian’ın, diğer modellere göre avantajı, duygusal yönden insanlara daha yakın olmasıdır. Bu nedenle de hataya düşme payı, yükselmiştir. Dorian, vicdanının almadığı olaylarda, kontrolden çıkabilmektedir. Öfkesi ve hüznüyle birlikte, adeta ateş püskürmektedir. Oysa mekanik özellikleri MX robotlar ile tıpa tıp aynıdır. Ortaya çıkan yeni bir makinenin, tüm robotik polis ortaklarını etkisiz hale getirmesi, teşkilatı büyük bir paniğe itecektir. Öte yandan polislerin baş belası, akıllı uyuşturucular da insan genetiğine uygun bir şekilde kodlanmaya başlandığından, illegal olmanın ötesine çıkmaya başlayacaktır. Kendilerinin varlığı bile, kanıtlanamayacak dereceye ulaşacaktır. Dedektif Kennex, yozlaşmış dünyaya karşı elinden geleni yapacaktır.
 • 2013
 • 43
 • IMDb 7.3
 • 521
 • 0
Black Lightning
İncele
Black Lightning
Hikayede Black Lightning isimli bir süper kahraman ele alınacaktır. Karakter, sıradan süper kahramanlar gibi yeteneklerine doğuştan sahip olmamıştır. İlk başlarda bir kemerden aldığı destekle gücünü ortaya çıkarabilmiştir. Ortaya çıkan büyük bir patlamanın ardından insanların arasına karışmak zorunda kalmıştır. Vücudunda üst seviyelerde biyoelektrik bulunmaktadır. Alanları kontrol ederek yoğun elektromanyetik bölgeler yaratabilme kabiliyetine sahip olmuştur. Ancak genç yaşlarda bu gücünü kullanmak istememiş ve olgunlaşmayı beklemiştir. Potansiyel olarak ne derecede elektrik enerjisi üretebileceğinden haberdar değildir. Fakat içsel olarak bir insanı şoka sokup, öldürebileceğini düşünmektedir. Geçmişte Superman’ın kalbini bile çalıştırmayı başarmıştır. Mermileri dahi durdurabilen yeteneği için yüksek konsantrasyon ve çaba gereklidir. Black Lightning Güç, hız ve performans bakımından çoğu süper kahramanı taş çıkaracak olan bir süper kahramanın yaşamını ele alacaktır. Jefferson isimli karakterin, Lynn Stewart isimli eski karısından iki kız çocuğu dünyaya gelmiştir. Kendileri de tıpkı babaları gibi süper kahramanlara dönüşmüştürler. Kızlardan en büyüğü Anissa Pierce, Thunder, küçük kızı Jennifer Pierce ise Lightning kod adını almıştır. Kendisi de Black Lightning ismiyle bölgesini suçlardan arındırmaya çalışmaktadır. Masumları korumak üzere gece gündüz suçluların peşlerinden gitmektedir. Sıradan bir olay esnasında, beklenmedik bir zamanda ağır yaralanacaktır. Karısı kendisi için son derece endişelenmiş ve kendisi de bir daha süper kahraman kostümünü giyip sahalara dönmeyeceği konusunda söz vermiştir. Artık yeni yaşamında tamamen sıradan bir insan olmaya çalışmaktadır. Okullardan birinde müdürlük görevini yürütmektedir. Yeni hayatına alışmaya çalışırken, kendisini yeniden harekete geçirecek olaylar ortaya çıkacaktır. Jefferson’un iki kızı da bölgelerinde faaliyetlerini gösteren bir suç örgütü tarafından kaçırılmıştırlar. Üstelik suç örgütünün patronu Jefferson’un eski bir öğrencisi olan Lala’dır. Kızlarının hayatını kurtarabilmek için ne yapacağına şaşıran baba, üzerinde vicdani bir yük hissedecektir. Bunun sonucunda, karısına söz vermiş olsa bile eski kostümünü giymekten geri duramayacaktır. Yeniden süper kahramanlık kariyerine dönen Jefferson, zaman kaybetmeden kızlarını kötü niyetli insanların elinden kurtarmak üzere çabalayacaktır. Yılların ardından dönmesi, potansiyel olarak gücünün de ani patlamasına yol açacak ve beklemediği kadar büyük yıkımlar yaratacaktır.
 • 2018
 • 45
 • IMDb 6.2
 • 447
 • 0
Farscape
İncele
Farscape
Hikâyede John Crichton isimli bir astronotun, merkezinde kaldığı olaylar konu edilmektedir. Karakter, kendisinin geliştirmiş olduğu bir teoriyi test etmek için küçük bir uzay mekiği vasıtasıyla, uzaya yol alacaktır. Deney süresince, fazlasıyla heyecanlıdır. Rastlantıların ardından karşısına Worm Hole çıkacaktır. Worm Hole, solucan delikleri olarak bilinmektedir. Galaksi de bir yerden başka bir yere geçiş sağlayan kapılar olarak görev yapmaktadır. Bu durum John’u tahmin ettiğinden daha fazla yol kat ettirmeye itmiştir. Üstelik karşılaştığı manzara hiçte tahmin ettiği gibi değildir. Çünkü, küçük çaplı da olsa bir uzay savaşının merkezinde kalmıştır. Bu sırada üç mahkûmun, Peacekeeper’ların elinden Moya isimli uzay gemisine atlayarak kaçmaya çalışmaktadır. Farscape John Crichton’un, uzay araştırması sürecinde tanık olacağı durumlar üzerinde ilerleyecektir. Karakter, üç mahkumla tanışarak sıcak duygular beslemeye başlayacaktır. Bu sayede bilmediği bir evrende, yepyeni arkadaşlar edinmiş olacaktır. John için yeni dünyasında en büyük problemlerden birisi de iletişim sorunudur. Bu garip evrenin dilini konuşamaması, bir süreliğine problem yaratacaktır. Sonrasında Moya’daki tamir ve bakım robotları tarafından kendisine çevirmen mikroplar enjekte edilecektir. Çevirmen mikroplar, karşısındaki bireylerin ne dediğini anlamasını sağlamasının yanında John’un da ne anlatmak istediğini karşı tarafa nakletmektedir. Ka Dargo isimli karakterler, Luxan olarak bilenen bir ırka mensupturlar. Savaşçı yapıları öne çıkmaktadır. Diğer taraftan düşünmeden hareket etmeyi, alışkanlık haline getirmiştirler. Aery Sun, Peacekeeperlar’da subaylık görevini yürütmektedir. Peacekeeper ırkının, dış görüntüleri bire bir insanlara benzemektedir. Bu ırkın büyük bir çoğunluğu profesyonel askerlerden oluşmaktadır. Galakside barışı sağlamaya çalışmaktadırlar. Soğukkanlılıklarıyla öne çıksalar da kendilerinden pek haz edilmemektedir. Rygel, sıra dışı bir hükümdardır. Hynerian ırkını yönetmektedir. Bu ırkın üç midelerinin bulunması, oburluklarını tetiklemiştir. Diğer taraftan kendilerini beğenmiş bir tavra sahiptirler ve her konuda bencillikleri öne çıkmaktadır. Ayrıca gaz olarak helyum gazı yaymaktadırlar. Zhaan, mavi görüntüsüyle muazzam bir imaja sahiptir. Kendisi Delvian isimli ırka mensuptur. Bu ırkın insanların atası olduğu şeklinde düşünülmektedir. Bu durum güneş patlamalarının da ortaya çıkmasıyla birlikte, karaktere muazzam özellikle bahşedecektir. Kendisi son derece yeteneklidir.
 • 1999
 • 50
 • IMDb 7.8
 • 939
 • 0
Sitemiz 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri,aşağıdaki mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler hukuksal olarak incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde, ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. ( If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days.) İletişim: [email protected]
bahis siteleri | bahis siteleri | deneme bonusu veren siteler | bahis siteleri | tipobet | bedava bonus | süperbahis | deneme bonusu veren siteler | bahis siteleri | çevrimsiz bonus | casino siteleri | deneme bonusu