Animasyon
The Simpsons
İncele
The Simpsons
Hikayemizde yaşanılanlar, Amerika’nın Springfield isimli şehrinde geçmektedir. Dizinin en büyük özelliği ise zaman kavramının olmaması ve bundan dolayı karakterlerin hiç yaşlanmamasıdır. Yaklaşık olarak 600’den fazla karaktere sahip olan yapım da olayların ana merkezinde Simpsons isimli aile bulunmaktadır. The Simpsons Bir ailenin, yaşamlarına ışık tutacaktır. Sosyal hayatlarında, gündemden birçok konuya dahil olacaklar. Ailemizin reisi Homer Simpsons, kelliği ve şişmanlığıyla başı dertte olan bir karakterdir. Bunun yanında hiçbir konuda becerisi bulunmamaktadır. Ayrıca düşüncesiz davranışları, başta ailesi olmak üzere bütün çevresinin tahammüllerini zorlamaktadır. Ailesinin geçimini Springfiled’te yer alan bir nükleer santralde güvenlik görevlisi olarak sağlamaktadır. Genel itibariyle düşünmeden hareket etmesi, büyük sorunlara yol açmaktadır. Kendisinin kural tanımazlığı ön plandadır. Hayatın anlamı kendisi için uyku, çörek ve biradan ibarettir.Marge Simpson isimli karakterimiz, Homer’ın bütün tahammül sınırlarını aşan hareketlerine katlanmaktadır. Bir taraftan ev hanımlığını sürdürmekte diğer taraftan da Lisa ve Bart isimli çocuklarının problemleriyle boğuşmaktadır. Karakterimizde, klasik bir annenin sahip olması gereken çoğu özellik bulunmaktadır. Fedakârlık konusundaki üst düzey tavrı, başarılı yemekleriyle birleşince, herkese hayranlık uyandırmaktadır. Kız kardeşleri tarafından gösterilen tepkilere rağmen, Homer ile yuva kurmak istemiştir. Bart Simpsons, ailenin en büyük çocuğudur ancak henüz 10 yaşındadır. Tipik bir haylazdır. Derslerindeki başarısından söz etmek imkansızdır. Otoriteye karşı direnme eğilimini babası Homer’dan miras almıştır. Sürekli olarak yaramazlık ve hınzırlık peşinde koşan karakter, asi tavırlarıyla yer yer gerilmektedir. Kız kardeşi Lisa ile kafa yapısı çok farklıdır. Bu nedenle de anlaşmaya çalışmamaktadır.Ailenin ortanca çocukları Lisa Simpsons, 8 yaşında bir karakterdir. Yaşının ufaklığı, aklının olgunluğunu yansıtmamaktadır. Zekasıyla herkesi hayretlere düşürmektedir. Çevre sorunlarını ilgili bir şekilde takip etmekte ve sosyal sorumluluk projelerinde fedakârlık yapmaktan kaçınmamaktadır. Bart, saksofon ve annesiyle mükemmel bir ilişkisi vardır. Ailenin en küçük üyesi bebek Maggie Simpsons, görünüşünden daha görkemli özelliklere sahiptir. Zekâsı yaşının çok çok üzerindedir. Ağzında emzik olsa bile çevresindekilerle üst düzey iletişim yeteneği kurabilmektedir. Konuşabilse de bu eğilimi sık sık göstermemektedir.
 • 1989
 • 22
 • IMDb 7.1
 • 419
 • 0
Kyaputen Tsubasa
İncele
Kyaputen Tsubasa
Çoğumuzun çocukluk kahramanı 2018 versiyonuyla yeniden karşımızda. Eskiden severek izlediğimiz süper golcü Kaptan Tsubasa yeni anime serisi ile karşımızda.. Kaptan Tsubasa (Captain Tsubasa), düşünceleri ve hayalleri tamamen futbol sevgisi üzerinde dönen bir ilkokul öğrencisinin tutkulu hikayesidir. 11 yaşındaki Tsubasa Oozora çok genç yaşta futbol oynamaya başladı ve çoğunlukla arkadaşları için bir eğlence sporu iken onun için hayatının anlamı haline geldi.
 • 2018
 • 22
 • IMDb 9.4
 • 422
 • 0
South Park
İncele
South Park
South Park, Amerikan "Comedy Central" programında 1997 yılından beri yayınlanan bir komedi animasyon serisidir. Ülkemizde de Türkçe altyazılı olarak Cnbc-e ve e2 kanalları tarafından yayınlanır.South Parkın ortaya çıkış hikayesi şöyledir; Colorado Üniversitesi film bölümü öğrencileri Matt Stone ve Trey Parker, "Jesus vs. Frosty" adlı bir kısa animasyon film yapar. Şans eseri bu animasyon Fox Network yöneticileri tarafından izlenir ve Matt ve Treye ünlülere yılbaşı kartı olarak göndermek için bir kısa bir film yapmalarını teklif eder. Teklif üzerine Matt ve Trey "The Spirit of Christmas" adlı yeni bir animasyon film yapar. Bu yeni animasyonda internette çok hızlı bir şekilde yayılır ve çok beğenilir. The Spirit of Christmas, Matt ve Treye Comedy Central kapılarını açar ve 13 Ağustos 1997 tarihinde South Parkın ilk bölümü olan "Cartman Gets an Anal Probe" bölümü yayınlanır.Dizi hikayesi, South Park kasabasında yaşayan dört çocuk olan Eric Cartman, Stan Marsh, Kyle Broflovski, Kenny McCormick ve kasaba halkı arasında geçmektedir. Konular çoğunlukla sosyal ve politik taşlamaların bulunduğu, bolca küfür ve cinsel içerikli espri barındırdığından dolayı dizi öncesi bu dizi izlemeyin diye bir uyarı çıkar ki buda dizinin diğer bir ince esprisidir. South Park, Amerika ve Dünya gündeminde ki olaylarada esprili bir şekilde yaklaşarak izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.
 • 1997
 • 22
 • IMDb 7.8
 • 310
 • 0
Hellsing
İncele
Hellsing
Hikâyede Hellsing isimli teşkilat ön planda yer alacaktır. Bu teşkilat Büyük Britanya’da kraliçe namına görev yapmaktadır. İşleriyse, vampir avlamaktır. Bir nevi iç güvenliği sağlamaya çalışmaktadırlar. Son zamanlarda, tüm teşkilatı sıkıntıya sokabilecek bir gelişme yaşanmıştır. İleri teknoloji ürünü bir çip, sonradan vampire dönüşen ucubeler yaratmaya başlamıştır. Hellsing Teşkilatı’nın evirilen vampirlere karşı uğraşları üst düzeydedir. Vatikan teşkilatı Iskariot, kendilerine çamur atmak için fırsat beklerlerken, bu durum kendilerine avantaj sağlayacaktır. Vatikan’ın bu tutumu tamamen Hellsing’in Alucard isimli güçlü bir vampiri, bünyesinde barındırıyor olmasıdır. Hellsing Çip takan vampirlere karşı, vampir avcısı Hellsing Teşkilatı’nın girişecekleri mücadele üzerinde ilerleyecektir. Her ne kadar Hellsing’in hedefinde vampirler bulunuyorsa, vampirlerin de hedeflerinde Hellsing yer almaktadır. İki tarafta tamamen birbirlerini bitirebilmeye oynamaktadırlar. Vampir kökenli olan Alucard, kişisel seçimleri nedeniyle Hellsing’lerin arasında insanların adına çalışmaya karar vermiştir. Büyük güçlere sahip olması, teşkilatın en büyük avantajıdır. Kendisi Hellsing’in başkanı Lady Inegra’nın babası aracılığıyla seneler önce yakalanmıştır. 20 senesini karanlık zindanlarda çürütmüştür. Öldürmeye olan sevgisi ve silah kullanma becerileri, kendisinin Hellsing’e katılmasında referans olmuştur. Lady Integra, babasının ölümünün sonrasında teşkilatın başına geçen isim olmuştur. Kadın kimliğine rağmen, en güçlü erkekleri bile dize getirebilecek derecede tavizsiz ve sert bir mizaca sahiptir. Alucard, kendisine karşı en ufak bir yanlışta bulunmaktan bile çekinmektedir. Çünkü bu yaşamın minnettarlığını tamamen kendisine borçludur. Olayları karıştıracak olan karakterse Seras Victoria’dır. Kendisinin fiziği, bütün karşı cins insanları etkisi altına alabilmektedir. Alucard’ın da bir nevi yardımcılığını yapmaktadır. Kendisi bu zamana kadar hep şımarık büyümüş ve zor işlerden de kaçmıştır. Bu nedenle de başı belada bulunsa dahi silah kullanmak konusunda beceriksizlik örneği çizmektedir. Kendisi için yaşam fazla miktarda yorucudur. Bu nedenle de yapabileceği alternatif bir seçeneği de yoktur. Alucard, kendisine güvenen insanları yüz üstü bırakmamak için elinden geleni yapacaktır. Bu süreçte kendi düşmanlarının da kumpaslarından kurtulmak zorunda kalacaktır. İnsan olarak doğmasa da insan olarak yaşamaya çalışacaktır. Kendisine minnet duyulması, hayatındaki en büyük yaşam kaynağını oluşturmaktadır.
 • 2001
 • 25
 • IMDb 7.2
 • 347
 • 0
No Game No Life
İncele
No Game No Life
Hikâyede, Shiro ile Sora’nın hayatı konu edilecektir. Bu oyuncular, herhangi bir eğitim düzeyine ya da işe sahip değildirler. Ancak kendilerini şehirde tanımayan yoktur. Çünkü, şöhretleri internet üzerinden yayılmıştır. Karakterler, dünyayı farklı bir bakış açısıyla gözlemlemektedirler. Dünyanın berbat bir oyun olduğu düşünülmektedir. Günlerden bir gün Teto isimli bir çocuk, kendilerine alternatif bir dünyanın kapılarını aralayarak, davette bulunacaktır. Alternatif dünyanın tanrısı Teto’dur. Öldürmek bu dünyada tamamen yasaklanmıştır. Ülkelerin siyasi arenadaki konumları ve anlaşmazlıkları savaş yerine oyunlarla yerine getirilmektedir. İnsanlığın oyunlarda ortaya çıkan başarısızlıkları ellerinde sadece bir şehir kalmasına yol açmıştır. Shiro ve Sora, elde kalan son şehri savunacaktırlar. Alternatif dünyada bir anda insanlığın kurtarıcıları konumuna erişecekler. No Game No Life Shiro ile Sora’nın, anlamlandırmakta zorlandıkları alternatif dünyayı, yetenekleri sayesinde insanlık menfaatine kurtarma girişimleri üzerinde duracaktır. Karakterlerin en büyük zaafları, birbirleriyle aralarındaki bağlarıdır. Çünkü, ayrı kaldıkları vakit en basit işlerin bile üstesinden gelememektedirler. Shiro, son derece sevimli bir kızdır. Güzelliğinin yanında zekâsı da yerindedir. Sora ise kız kardeşinden biraz daha düşük bir zekaya sahip erkek kardeştir. Kendisinin yeteneği ise bulduğu eşsiz stratejilerdir. Bu yeteneğini oyunlarına borçludur. Birbirlerinden ayrılmadıkları takdirde, oyunda kimse tarafından bilekleri bükülememektedir. Stephanie Dora, insanlık ırkında kralın kızı konumundadır. Alternatifi dünyanın bir nevi prensesidir. Zekâsı ileri derece de olsa da davranışları son derece enteresandır. Teto, Shiro ve Sora isimli kardeşlerle oyun vasıtasıyla tanışmıştır. Alternatif dünyanın tanrısı olduğunu belirtmesi, iki kardeşi büyük bir şaşkınlığa uğratmıştır. Ancak kendilerine yaptığı davet sebepsiz değildir. Alternatif dünya 16 farklı ırka ev sahipliği yapmaktadır. Sıralamaları ise tamamen büyüye doğru orantılıdır. Imanity yani insanlık ırkı, en son pozisyondadır. Büyüleri kullanmak konusunda yetenekli olan diğer ırklar, oyunlarda hile hurda yaparak kazanmaktadır. Imanity ırkı ise böyle bir yetenekleri bulunmadığından, hile yapılıp yapılmadığını anlayamamaktadırlar. Ellerinde, son bir şehir kaldığında ciddiyet ön plana çıkmıştır. Shiro ile Sora, bu durumu büyük bir fırsat olarak görecekler. Öte yandan meydan okuyarak, diğer ırklara gözdağı verecekler.
 • 2014
 • 25
 • IMDb 7.9
 • 361
 • 0
Big Mouth
İncele
Big Mouth
Hikâye şiddet unsurlarından, argo tanımlamalara hatta cinselliğe kadar birçok konu üzerinde duracaktır. Bir arkadaş grubu, çocukluk çağlarını arkalarında bırakıp, yavaş yavaş ergenliğe adım atmak üzeredir. Bu süreç kendilerini tanımak ve anlamak adına başlarına birçok olayı da beraberinde getirecektir. Ergenliğe girerken, çoğu duruma karşı nasıl davranacaklarından bihaber olacaklar. Kendilerinin en zor zamanlarında yanlarında birbirleri ve Hormon Canavarları olacak. Bu canavarların en büyük özellikleriyse hemen hemen bütün olayları cinselliğe bağlayabilmeleridir. Bu nedenle de pekte doğru yönlendirmeler deneyimleyemeyecektirler. Ancak yetişkinliğe adım atan karakterlerin önünde çokta imkanları yoktur. Kimi zaman duygularını açığa çıkarmaktan bile utandıkları göz önüne alındığında, daha çok hormonlarına göre hareket etmelerinin daha isabetli bir karar olduğunu düşünecekler. Nitekim birçok konuda kendileri haklı çıksa da bazı konularda sorunları bu tavırla daha fazla büyüteceklerine tanık olacaklar. Big Mouth Bir grup karakterin, ergenliğe giriş süreçlerinde karşılaşacakları durumlar üzerinde ilerleyecektir. Karakterlerin her biri, hayatın kaybeden tarafında olmuşturlar. Bu nedenle de gelecekte de kendilerinden epey bir beklenti yoktur. Fakat ergenlik, yıkık ruh halinden kurtulmalarını gerekli kılmıştır. Öte yandan kendilerine yol göstericilik yaptığını düşündükleri hormon canavarları, işleri daha fazla yokuşa sürüklediğinde de ellerinden hiçbir şey gelmeyecek. Aslında karakterler, normal bir insanın başından geçmiş olan normal süreçleri gözlemleyecekler. Fakat ne olursa olsun davranışları ve tavırları kendilerini sürekli aykırı yönlere doğru sürükleyecek. Duygusallık yönünden sürekli gelgitler yaşayacaklar. Kimi zaman birbirlerine karşı bile alınganlık gösterecekler. Üstelik her biri girecekleri yetişkinliğe hazır olmadıklarını düşünecekler. Çünkü içlerindeki çocuk, bütün yaramazlığıyla birlikte salınmak istenecek. Diğer taraftan daha önce varlığından bile haberdar olmadıkları hormon canavarları, tahammüllerini de zorlayacaklar. Bu zorlu süreçte başlarına gelecek korkular, çekingenlikler, alınganlıklar, sevinçler, hayaller ve hayal kırıklıkları detaylı bir şekilde hikayeleriyle birlikte bağdaşacak. Koç Steve, öğrencilerindeki bu büyük değişimin en yakın takipçisi olacak. Çünkü takımının bu şekilde performansının etkilenmesini ve öğrencilerinin de enerjilerini farklı yönlere kullanmalarını engellemeye çalışacak. Sürekli olarak öğrencilerine mercek tutacak ve hatalarını da yüzlerine vurmaktan çekinmeyecek.
 • 2017
 • 27
 • IMDb 7.5
 • 429
 • 0
Family Guy
İncele
Family Guy
Emmy adayı çizgi dizi “Family Guy”ın kahramanları, üç çocuklu, orta halli bir aile. Ani geri dönüşleri ve ilgisiz kültürel referanslarıyla, yaygın ve sadık bir hayran kitlesi var. Son yılların en fazla heyecan yaratan çizgi dizisi Family Guy, The Simpsonsa benzer bir aile çevresinde geçiyor. Baba işçi, aile orta halli, üç çocukları, bir de köpekleri var. Baba Peter Griffin sık sık kendi antikalıklarının ceremesini çeken Katolik bir İrlandalı-Amerikalı. Dizi devam ederken, kısmen de Afrikalı-Amerikalı olduğunu öğreniyor. Oysa hiç de karaderiliye benzer hali yok. Karısı Louis piyano öğretmeni ama esas olarak evkadını. Louis, zengin ve sosyetik Pewterschmidt ailesinden geliyor. Yeniyetme kızları Meg Griffin, çirkinliği yüzünden hep şaka konusu oluyor. Oğul Chris ise, pek çok yönden babasının genç bir versiyonundan farksız. Ama ailenin en ilginç üyeleri, bebek Stewie ile köpek Brian. Stewienin aklı fikri dünyaya hâkim olmakta. Annesinin karnından, üzerinde “Bombala!” noktacıkları olan bir Avrupa haritasıyla çıktığı söyleniyor. İkinci hedefi de, annesini öldürmek. Stewie kötünün kötüsü, doğuştan canavar ve çok komik. Hayli anlaşılır şekilde konuşsa da ailesi, onun yaşını göz önüne alarak söylediği bazı şeyleri anlamazlıktan geliyor. Köpek Brian ise zeki, hatta entelektüel ve konuşabiliyor! Ailenin annesi Loise karşı da romantik duygular besliyor. Ailenin, Stewieye bebek muamelesi edeceğine onu gerçekten anlayan tek üyesi. İki ayağının üstünde yürüyor, martini içiyor, kendi arabası var, Griffinlerle oturup sohbet ediyor. Zaman zaman köpek nitelikleri benimsediği de oluyor. Family Guy, 1990ların ortasında, dizinin yaratıcısı olan Seth MacFarlanein yaptığı yaklaşık 10ar dakikalık iki kısa filmden doğdu. İki ana karakteri vardı: Aptalca şeyler yapan şişman, yaşlı, saçları açılmış Larry ile, çoğu insandan daha akıllı olan konuşan köpek Steve. Bu filmlerin ikincisi, 1997de Cartoon Networkte yayınlandı. Fox yöneticileri iki kısa filmi de gördü ve MacFarlanee, onların üzerine kurulmuş bir dizi geliştirme şansı verdi. Sonuçta ortaya Family Guy çıktı. MacFarlane dizinin bütün senaryolarını yazmıyor. Ama aralarında Peter, Brian, Stewie, Glenn Quagmire, Tom Tucker ve başkalarının da bulunduğu pek çok karakteri seslendiriyor.
 • 1999
 • 22
 • IMDb 6.5
 • 433
 • 0
Castlevania
İncele
Castlevania
Hikâyede Wallachia üzerinde gelişen olaylar irdelenecektir. Takvimler 1400 yılını gösterdiği zaman diliminde, kilisenin gücü son derece büyük bir potansiyele ulaşmıştır. Mevcut güç hem sosyal konularda hem de politikada kullanılmaya başlanılmıştır. Lisa isimli bir karakter, kilisenin bu kadar fazla gücü sahip oluşundan rahatsızlık duymaktadır. Kendisi gelecek vadeden bir doktordur ve kafayı bilimsel gerçekleri öne sürerek, kiliseyi sarsmaya takmıştır. Bu konuda yapabileceklerinin bir sınırı bulunmadığından, şeytani güçlere sahip Dracula’nın yanına gitmeye karar verecektir. Öte yandan korkutucu Vlad ile de yakınlaşmaya başlayacaktır. Çünkü, Vlad’ta bulunan aletleri kullanıp, yepyeni bilimsel keşifler yapabilme olasılığı mevcuttur. Castlevania Lisa adındaki genç doktorun, Dracula Vlad’ın imkanlarıyla kiliseye boyun eğdirecek bir bilimsel keşif yapma mücadelesini ele alacaktır. Kilise, Lisa’nın tavrından ve giriştiği mücadeleden hiç hoşnut kalmayacaktır. Artık haddini aştığı düşünülerek, ölüm cezasına mahkûm edilecektir. Dönem itibariyle en popüler infaz cezası, karakterlerin kazığa bağlanıp, yakılması işlemidir. Lisa’nın suçlandığı konuysa, bir doktor değil cadı olduğudur. Kısa sürede yakalanan Lisa, yakılarak öldürülecektir. Vlad, kilisenin Vandal tavrına karşı kayıtsız kalmayacak ve en sert tepkiyi yine kendisi gösterecektir. Wallachia başta olmak üzere, çevre kentleri de yok etmek amacıyla harekete geçecektir. Lisa’nın intikamı uğruna, bütün gücünü feda etmeye hazırdır. Kendisini tek durdurabilecek kişi Trevor Belmont isimli karakterdir. Dracula, artık işleri daha ciddi pozisyona getirmiştir. Karısının kilise tarafından yakılmasını hazmedememiştir. Bu nedenle de cehennem ordusu olarak bilinen yaratıkları çağırarak, ilk hamlesini yapmış olacaktır. İntikam duygusu, her geçen dakika daha fazla artmaktadır. Mantıksal olarak kendisini durdurmaya kimse yeltenmeyecektir. Fakat Trevor Belmont isimli karakter ailesinin son varisi olarak, şanlarını zedelemeye göz yumamayacaktır. Karşısında birbirinden acımasız karakterler ve ordu bulunsa da sınırlarını zorlamaya çalışacaktır. Kendisinin karakteri Dracula’ya karşı daha fazla oturaklıdır. Bunu en büyük avantaj olarak kullanacaktır. Kendisinin ailesi nesiller boyunca vampirlerle savaşmıştır. Şimdi, ipi göğüsleme sırası kendisine geldiğinde geri durmak istemeyecektir. Hayatındaki boş vermişliğine rağmen, kendi doğrularına ulaşabilmek için elinden gelenin fazlasını yapması gerektiğinin bilincinde olacaktır.
 • 2017
 • 24
 • IMDb 7.7
 • 456
 • 0
BoJack Horseman
İncele
BoJack Horseman
Oynadığı dizinin yayından kaldırılmasının üstünden 18 yıl geçtikten sonra, yani günümüzde, Hollywood’da yaşayan BoJack Horseman eski şöhretini kaybetmiş, her şeyden şikayet eden ve renkli renkli kazaklar giyen biri haline gelmiştir. Kendi kişisel buhranlarını insan olan arkadaşı Todd ve bir kedi olan eski sevgilisi Prenses Caroline ile beraber atlatmaya çalışmaktadır.
 • 2014
 • 25
 • IMDb 7.9
 • 507
 • 0
Hellsing Ultimate
İncele
Hellsing Ultimate
Hikâyede olup bitenler, Cheddar isimli bir köyde geçmektedir. Köyün sakinlerin, gece vakitlerinde birer ikişer kaybolmaya başlamaktadır. Polisler tarafından olaylar sıcağı sıcağına araştırılsa da henüz somut bir delile rastlanılmamıştır. Aslında işlerin arkasında rahiplik yapan bir vampir, bulunmaktadır. Polisler ise farklı odaklar etrafında araştırma yapmaktadır. Vampir durumunun olmasıyla birlikte İngiltere’de kraliçe namına görev yapan Hellsing isimli vampir avlama teşkilatı devreye girecektir. Integra Fairbrook Wingate Helsing, isimli kadın karakter teşkilatın lideridir. Olayların bir an önce açığa kavuşturulması adına, en seçkin adamlarını bölgeye görevlendirecektir. Patron tarafından bölgeye yollanan kişi Vampir Alucard, nesiller boyu Hellsing teşkilatına hizmet etmiştir. Kendisi akranlarına olanla daha yüksek kudret sahibidir. Bu nedenle de rahip veya ghoullara dönüştürdüğü yaratıklar kendisi için küçük avlardır. Olay yerine önceden gönderilen polis ekiplerinden, birçoğu hayatını kaybetmiş ve sadece memur Seras Victoria ayakta kalabilmiştir. Karakterin kendisi de ölüm döşeğinde yatmaktadır. Alucard tarafından yaşamak isteyip, istenilmediği sorulacak ve onay aldığı vakit karakteri vampire dönüştürecektir. Seras, vampirliğe adım atıp ölümsüzlükle ödüllendirilmiştir. Bundan sonraki kariyerinde Hellsing teşkilatı adına çalışacaktır. Önlerine çıkan bir dizi olayı aydınlatmaya çalışacaktırlar. Bir süre önce ortalıkta sahte vampirlerin gezdiğine şahit olunmuştur. Hellsing Ultimate Alucard ile Seras’ın kesişen yollarının, Seras’ın kaderini nasıl değiştirdiği üzerinde durulacaktır. Seras, teşkilatta bile yetenek vadeden bir polis memurudur. Kendisi meslektaşlarının birçoğundan daha azimli ve yeteneklidir. Bu durum vampir olmasıyla birlikte, daha üst seviyelere taşınacaktır. Ömrü boyunca kraliçeye sadakatle bağlı olma şerefine erişmiştir. Normal insanların yeteneklerinin tükendiği noktada, kendileri devreye girerek yaratıklar veya diğer vampirlerle mücadele etmeye çalışacaktırlar. Teşkilat tarafından Seras’ın cesareti, herkes adına takdir edilmektedir. Çünkü, Alucard ile tanışmalarından öncesinde canı pahasına görevini yerine getirmeye çalışmıştır. Bu nedenle de kendisine, herkesin güveni sonsuz derecede tamdır. Kolay kolay pes etmeyi düşünmeyecektir. Diğer taraftan da normal bir insanken ki alışkanlıklarını başlı başına değiştirmesi gerekecektir. Vampire dönüşmesinin ardından bir vampir gibi yaşamak zorunda kalacak, kimliğine uyum sürecinde yoğun bir çaba sarf edecektir.
 • 2006
 • 45
 • IMDb 7.7
 • 484
 • 0
Futurama
İncele
Futurama
Hikâyenin ana kahramanlarından Philip J. Fry, sıradan ve başarısız bir pizza dağıtımcısıdır. Kendisinin elle tutulur hiçbir özelliği yoktur. Hatta zekâ seviyesi bile normal insanlardan düşüktür. Bütün bunlar başarısızlıkların peşini bırakmamasına yol açmıştır. Çevresindeki insanlara ayak uydurmak, en büyük engelidir. Fazlasıyla garip bir yapıya sahiptir. 21. yüzyılın başlarında tesadüf eseri kendini donduracaktır. Yeniden kendine geldiğinde 3000 yılında, bambaşka bir yaşama gözlerini açmıştır. Normal şartlarda bu duruma, üzülmesi gerekirken Philip J. Fry tamamen pozitif bir tutum sergilemiştir. Gezegendeki yaşam stili değişse bile, adaptasyon sürecini kolay atlatacaktır. Sonrasında Profesör Hubert J. Farmsworth’un kendisine yardım edebileceğini düşünecektir. Karakter, kendisinin hayattaki en yakın akrabasıdır. İkili, Planet Express isimli bir kargo dağıtım şirketi kurduklarında, çeşitli serüvenlerin de fitilini ateşleyecektirler. Kargo dağıtımı için gemi kaptanına ihtiyaç duyulduğundan, mutant bir kaptan olan Turanga Leela işe alınacaktır. Karakter küçüklüğünü yetimhanede geçirmiştir ve kimsesizdir. Ayaklarında durmak zorunda kalmıştır. Sürekli sert bir yapıya sahip olan karakter, güçlü kadın imajını yıkmaktan çekinmektedir. Geminin kaptanı Leela, tek göze sahiptir. Hafiften ıstakozu anımsatan yapısıyla Dr. Zoidberg öne çıkmaktadır. Şirketin muhasebe işlerini Hermes Conrad yürütecektir. Amy Wong’da varlıklı bir ailede büyümesine rağmen, ekibin stajyeri pozisyonundadır. Nippler ile Bender isimli Robot, şirketin evcil hayvanlarıdır.Karakterlerin asıl serüvenleri, bir kargo işi aldıkları vakit başlamıştır. Ekipte yer alan üyelerin, her birinin kendilerine özgü karakteristik özellikleri ve tuhaf hareketleri bulunmaktadır. Ancak içlerinde en tehlikesi şüphesiz Robot Bender’dir. Bu robot, emsallerinin aksine tamamen suça meyilli bir yapıya sahiptir. Sürekli olarak insan ırkının sonunu getirmenin hayalini kurmaktadır. Fazlasıyla ahlaksız bir robot olan Bender, suça bağımlı hale gelmiştir. Diğer taraftan normal robotlardan, beklenmeyecek işleri yapmaktadır. Her türlü rezilliğe davet çıkaran robot, yolsuzluğa kadar her şeyi barındırmaktadır. Aşırı alkol ve sigara tüketirken, diğer taraftan da kızları kovalamaktadır. Futurama 3000 yılında bir kargo dağıtım şirketinin işleyişi ve sosyal hayatta karşılaşılan problemleri işleyecektir. Her bir karakterin, farklı duygulara hakim olması, çok çeşitli olayların yaşanmasını da tetikleyecektir.
 • 1999
 • 22
 • IMDb 8.2
 • 1.309
 • 0
Trollhunters
İncele
Trollhunters
Fantastik hikâye, Arcadia isimli hayali bir kasabada geçmektedir. Kasabada yaşayanlar, evlerinin altındaki bölgede gizemli bir dünya olduğunu keşfedecektirler. Bu gerçekle birlikte, büyük bir heyecan yaşanmaya başlanmıştır. Bir an önce, uçsuz bucaksız dünyayı keşfetmek üzere harekete geçilecektir. Uzaylıların da gündem yaratmasıyla birlikte, farklı türden göçmenlik durumları ortaya çıkacaktır. Uzaylıların ırkına mensup prens ve prenses, kısa süre önce korumalarını da yanlarına alarak geri dönmemek üzere kaçacaktırlar. Üstelik hedeflerinde galaksinin en kötü yerinde saklanmak bulunacaktır. Galaksideki diğer gezegenler üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, en kötü gezegenin Dünya olduğuna kanaat getirecekler. Karakterlerin, bir sonraki durağı dünya olacaktır. Hazırlıklarını yapıp kontrollerini sağladıklarında, dünyaya uzun bir yolculuk sonucunda ulaşacaktırlar. Gördükleri manzara ve karakterlerin davranışları, beklediklerinden daha kötüdür. Ancak istedikleri bir gezegende bulunduklarından, son derece memnundurlar. Öte yandan prens ve prenses sıfatını atıp, normal birer insan gibi yaşamak zorunda kalmaları, dengelerini de altüst edecektir. Fakat kimliklerini açığa çıkarmalarının, dışlanmalarına hatta tehdit olarak görülmelerine yol açacağının bilincindedirler. Her karakter, kasabalıyla aynı ilgiler üzerinde durdukları imajını yaratmaya çalışacak. Diğer taraftan da kaçtıkları belli olduğunda, peşlerine arama grubu gönderilecektir. Galakside iğne aramak gibi bir manzaraya şahit olacak olan kurtarma timi, her yeri didik didik araştıracaktırlar. Trollhunters Uzaylı karakterlerin, bir kasabaya gelmelerinden sonra ortaya çıkan durumları ve kasabalının başka uğraşlara yönelmelerini ele alacaktır. Uzaylılar kasabaya geldiklerinde, Latin bir aile imajı yaratmaya çalışacaktır. Trollerin gizemlerle dolu dünyasında, aralarından birisi halkın kahramanı konumuna gelecektir. Bir karakter, sıradan bir lise öğrencisiyken, kasabanın ve gezegenin kaderini değiştirmek üzere harekete geçecektir. Hareketin hedefinde kötü niyetli karakterler bulunmaktadır. Bu süreçte cesaret, sadakat ve arkadaşlık gibi temel değerlerin sorgulanması gerekliliği görülecektir. Kötülüklere karşı bütün karakterler bir olabilmeyi başaracaktırlar. Kötüler, hesaba katmadıkları bir direnişle karşılaştıklarında ne yapabileceklerini bilemeyecektirler. Kasabalı kolay kolay pes etmeye razı olmayacaktır. Yepyeni dünyalarını keşfetmenin tadını çıkaracaktırlar. Bu merak duyguları, başlarına kimi zaman da içinden çıkılamaz belalar açacaktır. Fakat hedeflerinden bir an olsun dönmeyi düşünmeyecektirler.
 • 2016
 • 25
 • IMDb 7.6
 • 410
 • 0
DEVILMAN: crybaby
İncele
DEVILMAN: crybaby
Hikâye Akira ile beraber büyüdükleri Ryo’nun başından geçenleri aktarmaktadır. Akira, liseli bir atlettir. Ryo ise kendi halinde bir karakterdir. Uzun zamandır ayrı düşmüştürler ve görüşme fırsatı bulamamıştırlar. Akira, ailesinden kısa zaman önce ayrılarak, tek başına yaşamaya başlamıştır. Atletizm, hayattaki en değerli tutkusudur. Sürekli olarak spor çalışması, silik biri olmasına da yol açmıştır. Bu zamana kadar yeteneğini tam anlamıyla sergilemeyi başaramamıştır. Akira, popüler bir çocuk olmamasını hiç yadırgamamaktadır. Ryo’nun günlerden bir gün arabasına atlayıp çıka gelmesi, Akira’nın uzun zamandır yaşamadığı kadar heyecan uyandıracaktır. İkili, bir gece kulübüne giderek hem eğlenecekler hem de yıllar sonra görüşmelerinin, hasretini gidermeye çalışacaklar. Ryo’nun, Akira’dan farklı tutkusu bulunmaktadır. Yolda ilerledikleri vakit, dünyada şeytanların giderek çoğaldığını ve aramıza karışarak, düşmanlıklar çıkardıklarını video kaydına alıp, herkese kanıtlamak istediğini belirtecektir. Kulübe girdikleri vakit, büyük bir kaosun çıkmasına da ön ayak olacaktırlar. Şeytanlar, dört bir taraftan salınarak kol gezecekler. Dakikalar önce eğlenceden insanların çıldırdığı gece kulübü, bir anda kan gölüne dönecek ve sağa sola kopan uzuv parçaları fırlatılacaktır. Ryo, kontrolünü tamamen kaybedecektir. Yaşanılan büyük faciayı bir nevi toplu katliamı, kayıt altına alabilmeyi başaracaktır. Şeytanların da bunu fark etmesi, hayati açıdan da tehlike yaratacaktır. Akira, bu vaziyete şahit olduğunda düşünmeden arkadaşını kurtarmaya kalkışacaktır. Akira, bu davranışıyla büyük bir tılsımı harekete geçirecektir. Tanrı’ya karşı çıkan ayaklanmanın başı ve şeytanların da en güçlüsü Amon ile bilmeden birleşecektir. Sonrasında Akira’nın herkesi kıyımdan geçirdiği görülecektir. Akira, düştüğü durumdan kurtulmaya çalışacaktır. Diğer şeytanlar ve tarikatlara karşı adeta ateş püskürecektir. DEVILMAN crybaby Akira ve Ryo’nun şeytanlarla mücadelesi üzerinde duracaktır. Akira’nın iyilik adına kalkıştığı hareket, büyük bir felaketin de pimini çekmesine yol açacaktır. Üstelik karşısındaki belanın içinden nasıl çıkacağı konusunda bilinçsizdir. Fakat, hayatını bu şekilde devam ettiremeyeceğinin de bilincindedir. Yaşayacakları felekten bir gece yerine, ömürleri boyunca taşıyacakları bir laneti edinmiştirler. Hem Ryu hem de kendisi, bu bakımdan çok üzülecekler ve ne yaparlarsa yapsınlar, şeytanlar bir an bile olsun yakalarından düşmeyecektir.
 • 2018
 • 25
 • IMDb 7.6
 • 456
 • 0
Cowboy Bebop
İncele
Cowboy Bebop
Hikâye 2021 yılı itibariyle canlılar arasındaki etkileşimi ele alacaktır. Yapılan çalışmalar neticesinde, teknoloji üst noktalara ilerlemiştir. Artık, gezegenler arası yolculuklar, imkânsız olmaktan çıkmıştır. İstenildiği gezegene istenildiği vakit gidilebilmektedir. Ancak, bir süre sonra gezegenleri birbirlerine bağlayan atlama ağında büyük düzensizlikler yaşanmaya başlanmıştır. Pek dikkate alınmayan bu aksaklık, sonucunda büyük bir felaket getirmiştir. Ay’da konumlanan atlama geçidi, aksaklık yüzünden enkaza dönmüştür. Enkaz sonucunda, Ay kocaman bir deliğe sahip olmuştur. Patlama nedeniyle, Ay yapısından kopan parçalar, dünya atmosferinden yeryüzüne giriş yapmıştır. Bu durum, uzun süren bir meteor yağmurunu tetikleyecektir. Meteor yağmuru, insanların uzun zamandır rastladıkları bir olay değildir. Bu nedenle de psikolojik yönden dahi kendilerini kötü hissetmelerine yol açacaktır. Bütün topluluklar, meteor yağmurunun nasıl bir etki göstereceği ve tahrip edeceği alanı merakla bekleyecektirler. Ay yüzeyinden kopan parçaların, dünyada göstermiş oldukları reaksiyon milyarlarca insanın hayatlarını, kaybetmelerine yol açacaktır. İnsan ırkı adeta yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır. Diğer taraftan dünya yüzeyinin büyük bir bölümü, kullanılamaz hale gelmiştir. Yeryüzü fazlasıyla tehlikeli bir forma dönüşmüştür. İnsanlardan, şans eseri hayatta kalanlar tek çare olarak yer altı sığınaklarına yönelmiştirler. Daha üst düzey imkanlara sahip olanlarsa Venüz, Jupiter, Mars ya da diğer astreoitlerin yolunu tutmuşturlar. Cowboy Bebop 50 sene öncesinde dünyayı ve insanlığı etkisi altına alan bir felaketin, sonuçlarını konu edinecektir. Spike Spiegel ile Jet Black isimli iki ortak, güneş sisteminden kazançlarını sürdüren haydut avcılarıdır. Kendilerinin mesleği son derece zordur. Diğer taraftan kimi zaman ölümle de burun buruna gelmektedirler. Ancak geçimlerini sağlayabilmeleri adına başka bir çareleri yoktur. Bebop adındaki gemileriyle sistemin bir ucundan çıktıkları yolculuğa diğer ucundan devam etmektedirler. Olayların nüksetmesi genel olarak suçlular üzerinden gelişse de karakterlerin, geçmişlerine ait trajediler de ön planda olacaktır. İki karakter, görevlerini eksiksiz yapabilmek adına yoğun mücadele göstermektedirler. Ancak diğer taraftan da geçmiş kimliklerini kolay kolay silip atamayacaktırlar. Dünya düzeni değişmiş olsa da kendileri halen, eski yaşantılarının özlemini duyacaklar ve bazı şeyleri geri döndürebilmenin hayallerini kuracaklar.
 • 1998
 • 25
 • IMDb 8.3
 • 524
 • 0
12
Sitemiz 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri,aşağıdaki mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler hukuksal olarak incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde, ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. ( If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days.) İletişim: [email protected]
bahis siteleri | bahis siteleri | deneme bonusu veren siteler | bahis siteleri | tipobet | bedava bonus | süperbahis | deneme bonusu veren siteler | bahis siteleri | çevrimsiz bonus | casino siteleri | deneme bonusu