Aksiyon
Ransom
İncele
Ransom
Hikayemizin merkezinde Eric Beaumont isimli karakter bulunmaktadır. Eric, son derece zekiliğiyle tanınmakta ve zor durumlara karşı kritik kararlar vermektedir. Bu sayede olağanüstü bir kriz yönetimine sahip olmuştur. Ekibinin de yardımlarıyla beraber, maruz kalınan kaçırılma vakalarını analiz etmektedir. Fidyenin söz konusu olduğu durumlarda en etkili yola karar vermekte ve ne yönde hareket edilmesi gerektiğini yönetmektedir. Beaumont, ortada rehinelerin söz konusu olduğu bütün vakalarda söz sahibidir. Sahip olduğu psikolojik tahliller konusundaki yeteneği, kendisine ve ekibine birçok başarı getirmiştir. İnsan davranışları üzerinde sezgisel türden yeteneklere sahip olması, onu diğer insanlardan ayıran en büyük özelliğidir. Bu konularda bir numara olmaları, çoğu insanın da yardımına koşmalarına neden olacaktır. Birbirinden farklı vakalarla, her anı sürpriz geçen operasyonlara imza atmaktadırlar.
 • 2017
 • 44
 • IMDb 5.3
 • 749
 • 0
Prison Break
İncele
Prison Break
Prison Break Oyuncuları ve KonusuYayınlanma Tarihi : 2005 – 2017Süresi : Her bir bölüm 42 dkYönetmen : Paul ScheuringOyuncular : Sarah Wayne Callies, Wentworth Miller ve Dominic PurcellÜlke : Amerika2005 yılına damgasını vurmuş efsanevi dizi Prison Break, 5 sezon sürmüştür. Büyük Kaçış olarak ülkemizde de yayınlanan dizide, ağabeyi ile birlikte büyüyen ve on insan zekasından daha fazla zeki olan Michael Scofield’din planladığı büyük kaçışı anlatmaktadır. Dinin konusu şöyledir:Michael Scofield’ın okutup mühendis olması için abisi büyük fedakarlıklar yapmıştır. Abisi Lincoln, kurulan bir komplo sonucunda hapse girmiştir. Abi Lincoln başkan yardımcısı ve ilerleyen bölümlerde ortaya çıktığı şekliyle başkanın kardeşini öldürmekten dolayı idamla cezalandırılır. Michael Scofield ise abisinin yaptığı fedakarlıkları sonrasında öğrenir ve öğrendikleri sonucunda abisini idamdan kurtarmak için büyük bir kaçış planı yapar. Bütün planı en ince ayrıntısına kadar vücuduna dövme olarak işlettirir. Ardından işlediği banka soygunun ile hapse girer.2.sezon Prison Break dizinde, kaçak kardeşler, kaçış ekibindeki Divi Cooper’in 5 milyon dolarını bulmak için Utah’a giderler. Utah’ta buluştukları T Bag bütün parayı alıp kaçar. 3.sezonda her şeyin bittiğini düşünen Micheal Scofield kendisini Panama City’de şirketin adamını kurtarmak için yeni bir planın peşine düşer.4.sezon ve 10 yılın ardınsan gelen 5.sezonla devam eden Prison Break izle oldukça heyecanlı bölümleriyle seyircileri ekrana kilitlemiştir. 5 sezon süren Prison Break yabancı dizi izle arşivi ile her an izlenmeye hazırdır.PRİSON BREAK İZLE2005'de piyasaya sürülen ve çıktığı ilk günden beri tüm izleyiciyi kendine bağlayan yapım Prison Break. Yayınlanmasının ardından ülkemiz dahil bir çok yabancı ülkeye satıldı ve bir çok farklı dilde tercüme edildi.PRİSON BREAK TURCE DUBLAJ İZLELincoln kendi halinde yaşayan bir mimarken çok karışık bir komplonun ortasında kalır ve başkan yardımcısının kardeşini öldürme suçlanarak hapse atılır. Ancak kardeşi Michael abisinin suçsuz olduğuna emindir ve bu suçlamaların asılsız olduğunu savunmaktadır. Ancak ne yaparsa yapsın abisinin hapse atılmasını engelleyemez. Elinden başka bir şey gelmeyeceği için abisini hapisten kaçırmak için çok ayrıntılı ve mükemmel bir plan hazırlar. Bu planın ilk aşaması ve abisine ulaşabilmek için kendisini abisinin olduğunu hapishaneye mahkum olarak attırır. Hapse atılmadan önce abisinin çalıştığı şirketin planlarından biri olan kaçış planını vücuduna dövme olarak yaptırır. Planın işe yaraması için Micheal bir çok mahkumu kullanmak zorunda kalır ve onlara da kaçış sözü verir. En sonunda mükemmel plan işler ve hapishaneden kaçarlar. Ancak ikinci sezonda herkesten kaçan iki kardeş hapisten kaçma planı yaparken içeri attırdıkları birine ait olan 5 milyon dolardan haberdardır. Planları da bu para ile ülke dışına kaçmaktır. Ancak bu iş o kadar kolay olmayacaktır çünkü hapisten kaçan diğer mahkumlarda...
 • 2005
 • 45
 • IMDb 7.5
 • 693
 • 0
The Protector
İncele
The Protector
Hakan'ın (Çağatay Ulusoy) sıradan bir şekilde süren hayatı, İstanbul'u korumakla görevlendirilmiş bir grubun üyesi olduğunu öğrenmesiyle tamamen değişir. Yeni güçlerini keşfetmeye başladıkça, çok hazırlıksız yakalandığı bu görevi kabul etmek istemese de başka çaresi olmadığını görür. 'Ölümsüzler'e karşı İstanbul'u savunup geçmişine dair bilmediklerini öğrenmeye çalışırken ona yakın arkadaşları yardımcı olmaya çalışacaktır.Hakan - MuhafızKapalıçarşı da çalışan ve sıradan bir hayatı olan Hakan , hayatını değiştirip daha çok para kazanmak ve zengin olmak bazı yollar aramaktadır. Örnek aldığı bir iş adamının şirketinde çalışmak için görüşmeye giden Hakan olumlu bir yanıt alamasada işten vazgeçmez. Dükkanına gelen gizemli bir yabancının aradığı bir gömleği hayal meyal anımsayan Hakan , ustasının gömleği satmak istememesine şaşırmıştır. Para bulmak amacıyla gömleği alıcılara satmak isteyen Hakan , baba dediği adamın yani ustasının bu fark edip önlemek istemesi üzerine bazı gerçekleri öğrenmeye başlayacaktır. Babasının vurulması ve kendisini bir eczaneye götürmesini istemesi üzerine tanışacağı kişiler Hakan’ın hayatının tamamiyle değişmesine neden olacaktır. Hakan - Muhafız yerli dizi izle.Hakandan almak istenilen gömlek aslında yüzyıllardır İstanbul’un muhafızlarının giydiği ve kenti Ölümsüzlerden korunmasına yardımcı olan özel güçlerini bulunan bir gömlektir. Hakan’ın babası öldüğünde , Ölümsüzlerin döndüğü anlaşılır ve İstanbul’un son Muhafızı Hakan bu gömleği giyerek hem babasının öcünü almak hem de İstanbul’u korumak için elinden geleni yapmak için hayatını ortaya koyacaktır. Gömleği giydiğinde adeta bir ölümsüz olan Hakan, şehirde bulunan ve amacının ölen karısını geri getirmek olan son Ölümsüzü bulup yok etmek için büyük bir maceraya atılacaktır. Netflix yapımı ilk Türk dizi olarak büyük beğeni toplayan ve 2,3 ve 4’üncü sezonlar için Netflix ile anlaşılan dizi de , sevenleri 2.Sezonu sabırsızlıkla beklemektedirler. Hakan - Muhafız dizi izle.
 • 2018
 • 45
 • IMDb 8.7
 • 635
 • 0
The K2
İncele
The K2
Eski bir paralı asker (Ji Chang-Wook), kendisini işe alan güçlü bir başkan adayı (Cho Seong-Ha) tarafından ihanete uğrar ve yüz üstü bırakılır. Bunun üzerine intikam almak için başkan adayının herkesten sakladığı kızını (YoonA) kullanmaya karar verir.
 • 2016
 • 60
 • IMDb 9.3
 • 330
 • 0
The Gifted
İncele
The Gifted
Belgeselde, 2. Dünya Savaşı’na ait detaylar yer bulmaktadır. Hitler seneler için bambaşka bir ideolojiyle çıkıp gelmiştir. Ordusunun varlığını, savaşın zorunluluğuna bağlayan karakter, Alman Ordusuna fazla miktarda moral vermiştir. Artık, yavaş yavaş yeni zaferler kazanmanın zamanı gelmiştir. Hedefteyse Britanya Krallığı bulunmaktadır. Düzenlenecek bir kara harekatıyla birlikte, istenilen zafere ulaşılacaktır. Fakat işler Hitler’in beklediği gibi gitmeyecektir. Çünkü, arkalarında Avrupa Kıtası’nda aktifliğini sürdüren Rus Ordusu bulunmaktadır. 1941 yılında Rus Ordusu, dünyadaki en büyük ordu unvanına kavuşmuştur. Diğer taraftan donanımsal olarak da açık ara öndedirler. Sayılamayacak kadar çok tanka, dünyanın geri kalanıyla eşit miktardaki uçağa sahip durumdadırlar. Ancak bütün bunlara rağmen, savaşta dezavantaj yaratacak eksiklikleri de bulunmaktadır. Almanların ezip geçmiş olduğu ülkelere oranla, daha dişli bir imajları bulunacaktır. Fin Savaşı büyük bir fiyaskoyu ortaya çıkarmıştır. Bu durum bile moralleri etkilememiştir.Savaş başladıktan üç ay geçtiğinde, yaklaşık 3 milyon Rus askeri hayatını kaybedecektir. Fakat bütün bu ağır kayıplara rağmen toparlanmayı başaracaklar ve bir kahramanlık destanı yazacaktırlar. Normal şartlarda Rus ırkının kendilerinden düşük olduklarını benimseyen Almanlar, bazı gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalacaktırlar. Öldürdükçe yerlerine yenileri türüyor ve kimse halinden şikâyet etmiyordur. Üstelik diğer taraftan coğrafyanın da Almanlara karşı mücadelesi bulunmaktadır. Adım atmak dahi, uçsuz diyarlarda son derece zordur. Ufuk dahi görülememektedir. Askerler, sırf bu sebepten dolayı uzun süre karamsarlık yaşamıştırlar. Ruslar, savunma stratejisi olarak toprak vererek savaşmayı benimsemiştirler. Bu şekilde her zaman daha çok zaman kazanmıştırlar. Hitler, tarafından kışın öncesinde zaferin geleceğine inanılmaktadır. Fakat, bu sefer zaman kendi aleyhine işleyecektir. Moskova’da yerli halk, derin hendekler kazmaya başlamıştırlar. Savaş atmosferi olmasına rağmen, sosyal hayat devam etmiştir. Kiliselerde duaların eşliğinde savaşa hazırlanılmaktadır. Moskovalıların, hepsi savaşta üzerlerine düşeni yapmaya çalışmıştırlar. Savaşan dünya 2. Dünya Savaşı’nda devletler ve akıllara kazınan kahramanlık destanlarını konu etmektedir. Hitler efsanesi, çıkışının ardından dibe doğru ilerleyecektir. Dünyada yepyeni dengeler kurulmaya başlanacaktır. Ancak hiçbir şey savaşın yaralarını geri getiremeyecektir. Her devlet kendi dış politikasını yeniden belirlemek zorunda kalacaktır.
 • 2017
 • 45
 • IMDb 7.1
 • 522
 • 0
Graceland
İncele
Graceland
White Collar dizisinin yaratıcısının elinden çıkma ve USA Network'te yayınlanan bir drama. Dizi genel konseptte aynı evde yaşayan bir grup gizli ajanın yaşadıklarıyla ilgili bir yapım ve gerçek yaşanmışlar üzerine kurulmuş. Güney Kaliforniya'da denize nazır bir eve uyuşturucu nedeniyle zamanında el koyulmuş ve ev, bir grup ajanın yaşaması için uygun bir yer haline getirilmiş. FBI, Uyuşturucu ve Sınır Koruma'dan ajanlar burada normal bir yaşantıları varmış gibi yaşamakta ve gizli görevde bulunmaktalar. Bu ajanlardan Donnie, iş üstündeyken çıkan bir sorundan dolayı vuruluyor ve dizi, onun yerine yeni birinin gelmesi ile başlıyor. Mike Warren akademiden yeni mezun olmuş bir FBI ajanı. Akademiyi 1. olarak bitirmiş bir ajan olarak Başkent'e atama beklerken kendini bu evde buluyor ve kısa sürede dış dünyanın beklediğinden daha farklı olduğunu anlıyor. Bu yeni dünyada herkesin bir sırrı var ve görevleri nedeniyle yalanlar yaşam biçimi olmuş durumda... Dizinin adı Graceland, ajanların kaldığı eve verilen bir takma ad. Elvis Presley'in son yıllarında yaşadığı, öldüğü ve mezarının bulunduğu ev ve arazinin adının bu olmasından geliyor.
 • 2013
 • 42
 • IMDb 7.4
 • 526
 • 0
Lethal Weapon
İncele
Lethal Weapon
Hikâyede doğma büyüme Teksas’lı bir polis olan Martin Riggs’in hayatı aktarılacaktır. Karakter, hamileliğini taşımaya çalışan eşini, trajik bir trafik kazası nedeniyle toprağa verecektir. Los Angeles’a yerleşmesinin ardından, yepyeni bir hayata atılacaktır. Eşi ve çocuğu öldüğü vakit, kendisi adına yaşamasının hiçbir anlamı kalmayacaktır. Bu nedenle de ölümle dans etmeye başlayacak ve suçluları yakalayabilmek uğruna ölüme atılmaktan korkmayacaktır. Los Angeles Polis Departmanı, kendisine yepyeni bir ortak bulacaktır. Roger Murtaugh isimli karakter, Marting Riggs’in zıt özelliklerine sahiptir. Onun aksine hayata karşı tutkuyla bağlıdır. Yaşamaktan büyük bir memnuniyet duyan karakter, bütün bunları atlatmış olduğu hastalığına borçludur. Artık yediklerine içtiklerine dahi dikkat etmektedir. Lethal Weapon İki zıt özellikli dedektifin, aynı işlerin üstesinden gelmeleri için ortaklaşa çalışma süreçlerini aktaracaktır. Roger Murtaugh, tehlikeye karşı uzak olmak istemektedir. Martin Riggs ise kolay zapt edilebilecek biri olmadığını ispatlayacaktır. Dedektifler tarafından her soruşturmada farklı olaylar incelenecektir. Martin Riggs, diğer taraftan eşi ve çocuğunun ölüm travmasından kurtulmaya çalışmaktadır. Bunu başaramayacağını anladığında ölmek, önündeki tek seçenek olacaktır. İntihar etmenin, karakteri bozuk insanların tercihi olduğu tezini savunduğundan, kahramanca ölmeye çalışacaktır. Sık sık ölümle yüzleşse de her seferinde şansı yaver gitmektedir. Hayatında kaybedecek hiçbir şeyinin kalmaması, deli cesaretine sahip olmasını zorunlu kılmıştır. Bu özelliğinin başarılı bir dedektif olmasında da katkıları büyüktür. Çünkü, üstleri tarafından sevilen bir imaja sahiptir. Roger Murtaugh, üç çocuğun babalığını yapmaktadır. Sakin hayat tarzından hoşlanan karakterin stili, Martin Riggs isimli ortağıyla karşılaştığında değişmeye başlayacaktır. Meslek hayatı boyunca karşı karşıya gelmediği kadar çok aksiyonu, bir araya geldiklerinde gözlemlemek zorunda kalacaktır. Ortağının düşünmeden ve başına buyruk hareket etmesi fazlasıyla sinir bozucudur. Ancak, yaşadıklarını öğrendiğinde böyle davranmasına hak verecektir. İkili farklı alanda sahip oldukları yetenekleri sergilediklerinde her soruşturmadan birer birer başarıyla ayrılacaktırlar. Aslında iki karakterin de farklı yapılara bürünmüş olması, işlerini daha fazla kolaylaştıracaktır. Kimi zaman da birbirlerinin imajına çekmek için uyarmayı bile düşünecektirler. Suç dünyası, yavaş yavaş kendilerine bilinecektir. Onlar ise korkmamaya çalışacaktırlar.
 • 2016
 • 43
 • IMDb 7.4
 • 548
 • 0
Justified
İncele
Justified
Hikâye Federal Şeriflik görevini icra eden Raylan Givens’in çevresinde gelişen olayları aktaracaktır. Karakter, normal şartlarda görevini Miami’de sürdürmektedir. Burada son derece saygın ve güvenilir biri olarak bilinmektedir. Günlerden bir gün görev esnasında, halkın ortasında kendisini savunup, bir suçluyu öldürmesiyle işler çıkmaza girecektir. Raylan Givens’e olayı takiben soruşturma açılacaktır. Patronu, ortalık yatışıncaya kadar başka bir yerde görev yapmasına karar verecektir. Yeni atandığı yer de kendisine pek yabancı olmayacaktır. Kentucky Eyaleti’ne bağlı Harlan kasabası, ayrıyeten doğup büyüdüğü yer olmasıyla birlikte dikkat çekecektir. Harlan kasabası, kırsal bir bölgede bulunduğundan, geçim mücadelesi de buna paralel olarak fazlasıyla zordur. Justified Raylan Givens’in yeni görev yerine uyum sürece ve karşılaşacağı türlü problemleri temel alacaktır. Yıllar sonra doğup büyüdüğü Kentucky’ye tekrardan dönmek, kendisini pek mutlu etmeyecektir. Çünkü, ailesinde yer alan tek kanun adamı sıfatına sahiptir. Silah kullanma becerisi ve özgüveni, kendisini öne çıkarmaktadır. Fakat, en önemli özelliği de sürekli başına buyruk davranmasıdır. Nostaljiye karşı derinden bağlılığı bulunan karakter, 19. yüzyıl modasına ayak uydurmaya çalışmaktadır. Bu sayede o dönemin önemli kanun adamlarından biri gibi hissederek, işine daha fazla motive olabilecektir. Boyd Crowder ile Raylan’ın tanışıklığı geçmiş dönemlere dayanmaktadır. Karakter, Raylan’ın tersine adalete karşı suç işlemekte çığır açmıştır. Bu zamana kadar birçok karanlık işe bulaşmıştır. Karakterin davranışları, kendisinin bir nevi akli dengesini kaybettiği imajını oluşturmaktadır. Öte yandan kendisine göre fazlasıyla dindar davranmaktadır. Ava Crowder, Boyd’un kardeşiyle evlidir. Bowman isimli adam ve Ava arasındaki ilişki fazla iyi değildir. Çünkü karakter, her gece zil zurna sarhoş bir şekilde evine gelmekte ve karısına acımasızca şiddet uygulamaktadır. Ava, bir süre sonra tahammülünü yitirerek, onu öldürecektir. Crowder Ailesi üyeleri tamamen suç makinelerine dönüşmüştür. Küçük yaşlarda Raylan’a karşı derin duygular hissetmesi, bu geri dönüşle birlikte yeniden alevlenecektir. Winona Hawkins ile Raylan’ın geçmişte bir evlilikleri yaşanmıştır. Ancak anlaşmakta zorlanınca da boşanmak durumunda kalmıştırlar. Winona’nın hayatında Gary isimli bir emlakçı yer edinmiştir. Kendisi de adliyede görev yapmaktadır. Raylan ile ilişkisi aynı ayarda devam edecektir.
 • 2010
 • 60
 • IMDb 8.2
 • 922
 • 0
Impulse
İncele
Impulse
Hikâyede teleport yeteneklerine sahip olan bir grup insan, merkezli olaylar irdelenecektir. Bu insanların genleri, başka kötü niyetli insanlar tarafından ele geçirilmek istenecek ve olabildiğince kaçmaya başlayacaklar. Henry adındaki karakter, daha çok olayların merkezinde kişi rolüne bürünecektir. Kendisi teleport gücüne sahip olduğunu henüz yeni yeni keşfetmeye başlamıştır. Kendini diğer yaşıtlarından farklı hisseden karakter, ışınlanma yeteneğini geliştirmeye ve etkili kullanmaya çalışacaktır. Günlerden bir gün Clay isimli bir çocukla, kavgaya tutuşacaktır. Sonrasında gücünü açığa çıkarıp, istemsizce kullanacaktır. Bu durum Clay’ın komaya kaldırılmasına yol açacak ve Henry’nin de başı fazlasıyla ağrıyacaktır. Clay’in babası başta olmak üzere çevresindeki herkes Henry’nin gizemini çözmeye çalışacaktır. Henry’nin arkadaşları da tanık oldukları olayların gizemini irdeleyecektirler. Çünkü, Henry’nin kendilerinden apaçık bir sır sakladığını düşünecekler. Henry, bütün bunların farkına varıp, bir taraftan arkadaşlarından bir taraftan da devlet görevlilerinden kaçmaya çalışacaktır. Impulse Teleport gücüne sahip insanların, farklı yönde seyredecek yaşamları üzerinde ilerleyecektir. Henry, kaçmaya başladığı vakit aslında bu yeteneğe sahip olan tek kişi olmadığını da keşfedecektir. Kendisiyle aynı kaderi paylaşan onlarca insan karşısına çıkacaktır. Henry, henüz çok amatör olduğundan, gücünü nasıl kullanacağını çözememiştir. Bu durum ani krizlerinde sürekli olarak ışınlanmaya maruz kalmasına yol açmaktadır. Arabada kendisine cinsel tacizde bulunma niyetinde bulunan bir karakteri, sakat bırakmasıyla beraber, gücüyle sınavı da başlayacaktır. Genel anlamda cinsel taciz konularında fazla miktarda olayın üzerinde durulacak ve sürekli olarak böyle bir duruma maruz kalındığında aranması gereken numaralar ve susulmaması öğütlenecektir. Çünkü, ABD’de taciz eylemleri, kimi zaman kayıplara karışmakta ve mağdurlar kendileri açısından pek dile getirmemekten yana olmaktadır. Tacizciler ise ellerini kollarını sallayarak, rutin yaşamlarına devam etmekte ve daha çok insanın kaderine zarar verme potansiyelinde bulunmaktadır. Gençler, hikâyede birincil sorunun kendileri olduğunu uzun süre sonra fark edecektirler. Gençlerin kendilerini keşfetme girişimlerinin ve kimi zaman yaptıkları hatalı seçimlerin başlarına ne gibi olumsuzluklar açabileceği de tema olarak işlenecektir. Henry, daha fazla insana zarar vermeden, gücünü sadece iyilik için kullanmak zorundadır.
 • 2018
 • 60
 • IMDb 8.2
 • 580
 • 0
Hellsing
İncele
Hellsing
Hikâyede Hellsing isimli teşkilat ön planda yer alacaktır. Bu teşkilat Büyük Britanya’da kraliçe namına görev yapmaktadır. İşleriyse, vampir avlamaktır. Bir nevi iç güvenliği sağlamaya çalışmaktadırlar. Son zamanlarda, tüm teşkilatı sıkıntıya sokabilecek bir gelişme yaşanmıştır. İleri teknoloji ürünü bir çip, sonradan vampire dönüşen ucubeler yaratmaya başlamıştır. Hellsing Teşkilatı’nın evirilen vampirlere karşı uğraşları üst düzeydedir. Vatikan teşkilatı Iskariot, kendilerine çamur atmak için fırsat beklerlerken, bu durum kendilerine avantaj sağlayacaktır. Vatikan’ın bu tutumu tamamen Hellsing’in Alucard isimli güçlü bir vampiri, bünyesinde barındırıyor olmasıdır. Hellsing Çip takan vampirlere karşı, vampir avcısı Hellsing Teşkilatı’nın girişecekleri mücadele üzerinde ilerleyecektir. Her ne kadar Hellsing’in hedefinde vampirler bulunuyorsa, vampirlerin de hedeflerinde Hellsing yer almaktadır. İki tarafta tamamen birbirlerini bitirebilmeye oynamaktadırlar. Vampir kökenli olan Alucard, kişisel seçimleri nedeniyle Hellsing’lerin arasında insanların adına çalışmaya karar vermiştir. Büyük güçlere sahip olması, teşkilatın en büyük avantajıdır. Kendisi Hellsing’in başkanı Lady Inegra’nın babası aracılığıyla seneler önce yakalanmıştır. 20 senesini karanlık zindanlarda çürütmüştür. Öldürmeye olan sevgisi ve silah kullanma becerileri, kendisinin Hellsing’e katılmasında referans olmuştur. Lady Integra, babasının ölümünün sonrasında teşkilatın başına geçen isim olmuştur. Kadın kimliğine rağmen, en güçlü erkekleri bile dize getirebilecek derecede tavizsiz ve sert bir mizaca sahiptir. Alucard, kendisine karşı en ufak bir yanlışta bulunmaktan bile çekinmektedir. Çünkü bu yaşamın minnettarlığını tamamen kendisine borçludur. Olayları karıştıracak olan karakterse Seras Victoria’dır. Kendisinin fiziği, bütün karşı cins insanları etkisi altına alabilmektedir. Alucard’ın da bir nevi yardımcılığını yapmaktadır. Kendisi bu zamana kadar hep şımarık büyümüş ve zor işlerden de kaçmıştır. Bu nedenle de başı belada bulunsa dahi silah kullanmak konusunda beceriksizlik örneği çizmektedir. Kendisi için yaşam fazla miktarda yorucudur. Bu nedenle de yapabileceği alternatif bir seçeneği de yoktur. Alucard, kendisine güvenen insanları yüz üstü bırakmamak için elinden geleni yapacaktır. Bu süreçte kendi düşmanlarının da kumpaslarından kurtulmak zorunda kalacaktır. İnsan olarak doğmasa da insan olarak yaşamaya çalışacaktır. Kendisine minnet duyulması, hayatındaki en büyük yaşam kaynağını oluşturmaktadır.
 • 2001
 • 25
 • IMDb 7.2
 • 347
 • 0
Almost Human
İncele
Almost Human
Olaylar 2048 yılı atmosferini ele alacaktır. Bu yıllarda teknoloji inanılmaz ve önüne geçilemez derecede yükselmeye başlamıştır. Bu durum, illegal işlerin de ışık hızıyla artmasına yol açmıştır. Başta terör olmak üzere, uyuşturucu ve silah satışları gibi konular tamamen polisten soyutlanmıştır. Çeşitli yapılanmalar ellerine geçen her fırsatta polisleri ezmeye başlamıştır. Şehirlerde huzur ve refah yerle bir olmuştur. İnsanlar ortaya çıkan kaos içerisinde sağa sola koşuşturmaya başlamıştırlar. Almost Human Teknolojinin olumsuz noktalarda ne derecede tehlikeli bir hal alabileceğini ortaya çıkaracaktır. 2048 yılı itibariyle, polis teşkilatı da yeni bir yapılanmaya girmiştir. Artık her polis memurunun, bir Android robotla çalışması zorunluluğu getirilmiştir. Devlet tarafından elde edilen kaynaklar, aynı şekilde terör grupları açısından da elde edilebildiğinden üstünlük kurulması neredeyse imkansızdır. İç güvenlik teşkilatı, son çare olarak yeni nesil robotları ekiplerine katmaya karar vermiştir. Kendilerinin destekleriyle yürütülen operasyonların, maddi, ölü ve manevi anlamda daha faydalı olduğu, yapılan çalışmalar doğrultusunda ortaya çıkmıştır. Olayların baş aktörü Dedektif Kennex, eski tutucu kafalı polislerdendir. Ancak kendisine de yeni düzenleme gereği bir robot tahsis edilecektir. Mx Robotları, hata yapmamaları ve her komuta itaatkarlıkla cevap vermeleriyle birlikte, dedektifi bile kendilerine hayran bırakmıştır. Aslında kendisinin Dorian isimli DRN modelli bir robotla duygusal bağı oluşmuştur. Aralarındaki arkadaşlık, kendisini fazlasıyla belli edecektir. Teşkilat bünyesinde görev yapan birçok poliste, kendi robotlarıyla ortaklık psikolojisine girmiştirler. DRN serisi robotlarından Dorian’ın, diğer modellere göre avantajı, duygusal yönden insanlara daha yakın olmasıdır. Bu nedenle de hataya düşme payı, yükselmiştir. Dorian, vicdanının almadığı olaylarda, kontrolden çıkabilmektedir. Öfkesi ve hüznüyle birlikte, adeta ateş püskürmektedir. Oysa mekanik özellikleri MX robotlar ile tıpa tıp aynıdır. Ortaya çıkan yeni bir makinenin, tüm robotik polis ortaklarını etkisiz hale getirmesi, teşkilatı büyük bir paniğe itecektir. Öte yandan polislerin baş belası, akıllı uyuşturucular da insan genetiğine uygun bir şekilde kodlanmaya başlandığından, illegal olmanın ötesine çıkmaya başlayacaktır. Kendilerinin varlığı bile, kanıtlanamayacak dereceye ulaşacaktır. Dedektif Kennex, yozlaşmış dünyaya karşı elinden geleni yapacaktır.
 • 2013
 • 43
 • IMDb 7.3
 • 521
 • 0
Into the Badlands
İncele
Into the Badlands
Hikâyede birtakım baronların, kendi içlerindeki meseleler gün yüzüne çıkacaktır. Baronların birisinin naibi olayların merkezinde kalacaktır. Sunny isimli karakter, M.K isimli karakterle yolculuğu esnasında karşılaşacaktır. Kendisini bulduktan sonra da görevi ve amacını öğrenmek konusunda sorgulamaya başlayacaktır. Bir süre sonra her gün işittiği hikâyenin, realitede doğru olduğunu öğrenecektir. Çorak arazilerin dışında da güzel bir hayat mevcuttur. Sevdiği kadınla birlikte, çorak toprakları terk etmeyi düşünecektir. Çünkü, hayalindeki yaşamları daha refah olmak zorundadır. Sunny, uzun süredir Baron Quinn’in naipliğini yapmaktadır. Çorak araziler üzerindeki en iyi kırpıcı unvanı da kendisine aittir. M.K ile kesişen yolları, kendi hayatını sorgulamasına yol açacaktır. Sonrasında onu çırağı olarak eğitmeye başlayacaktır. Sevgilisine karşı tutkulu bir aşka sahiptir ve onunla geleceğini bu çorak arazilerde yıpratmak istemeyecektir. Into the Badlands Sunny isimli naibin, sevgilisini de alarak uzun zamandır yaşadığı toprakları terk etme mücadelesi şeklinde seyredecektir. Baron Quinn, tıpkı diğer baronlar gibi kendisine ait bir bölgeye sahiptir. Kendi arazisi afyon üretimi konusunda fazlasıyla kullanışlıdır. Ürettiği afyonları, diğer baronlara satmaktadır. Ölüm ile yatıp, ölüm ile kalkmaktadır. Hırsı birçok kanın akmasına yol açmıştır. Diğer baronlara karşı en büyük avantajı, en yetenekli kırpıcı ordusunun kendisine ait olmasıdır. Bu nedenle de aralarındaki en güçlüsü, kendisi olmuştur. M.K, sıradan bir çocuk gibi görünse de bunun altında büyük bir sır saklamaktadır. The Widow, bölgenin en çekici duludur. Kocasının ölümünün ardından, boşalan tahta geçip baronluk yapmaya soyunmuştur. Çorak arazilerin petrol ihtiyacı, kendisi tarafından karşılanmaktadır. Kalesinde sadece kızlar yaşmaktadır. Kızlar, barona anne diye hitap etmeyi tercih etmektedirler. Ryder, Baron Quinn’in evladıdır. Tıpkı babası gibi hırslı ve gözü pektir. Sürekli olarak tahtın kendisine geçmesini gözlemektedir. Ayrıca babası ile Sunny arasındaki ilişkiden ve iletişimden hiç haz etmemektedir. Lydia isimli annesi bile davranışlarının önüne geçemeyecektir. Karakter, Baronu sürekli olarak kıskanmaktadır. Birtakım hareketleri hoşuna gitmese bile Baron Quinn’e karşı sevgisi sonsuzdur. Bu nedenle yapabileceği her şeyi yapacak ve ona kimsenin göz koymamasını sağlayacaktır.
 • 2015
 • 43
 • IMDb 7.4
 • 516
 • 0
Chuck
İncele
Chuck
Hikâyede Chuck Bartowski ön plandadır. Karakter, California’da hayatını sürdürmektedir. Öte yandan Buy More adındaki elektronik ürün satış mağazasında, bilgisayar teknisyenliği pozisyonunda görev yapmaktadır. Chuck, normalde Stanford Üniversitesi’nde eğitim almaya hak kazanmıştır. Fakat okulda eğitim aldığı sürede Bryce isimli arkadaşına söylediği bir yalan, üniversiteden atılmasına neden olarak, tüm hayatının altüst olmasına yol açmıştır. Bryce ise başarılı eğitiminin sonunda CIA ajanlığına getirilmiştir. Chuck ile olaydan sonra bir daha iletişime geçmeyen karakter, yıllar sonra kendisine bir e-posta gönderecektir. Chuck Chuck’in Bryce’den gelen bir e-posta ile garip olaylara dahil olması üzerinde ilerleyecektir. Mesaj konu olarak Intersect adındaki programı kapsamaktadır. Bu program, NSA ile CIA bilgilerini ortaklaşa içinde bulundurmaktadır. Bryce, programı çalmayı başarmıştır. Sonrasında vurulmadan önce programın tek kopyasını Chuck ’e göndermiştir. Chuck, dosyayı merakından açacak ve karşılaşacağı manzara aklına kopyalanacaktır. Bu bilgilere sahip olmasıyla birlikte, Chuck Amerika için önemli biri haline dönüşmüştür. Merakı kendisine terörizm, casusluk ve gizli örgütlerin gizli kapılarını açmıştır. Chuck, normalde ailesine sıkı sıkıya bağlıdır ve silahlara karşı bir duygusu bulunmaktadır. Fazlasıyla hassastır. Ancak hiçbir şey ABD’nin en önemli ajanlarından birisine dönüşmesinin önüne geçememiştir. Sarah Walker, CIA adına görev yapmaktadır. Göreviyse Intersect programının emniyetli bir şekilde muhafazasını sağlamaktır. Bir süre sonra Chuck ile beraber çalışmaya başlamıştır. Babası eski bir suçlu olan karakter, Chuck ’e karşı gizliden hisleri bulunmaktadır. John Casey, NSA ajanlığı görevini yürütmektedir. Dışarıdan fazlasıyla soğuktur. Klasik otomobillere karşı koyamayacak kadar büyük tutkusu mevcuttur. Intersect’in NSA cephesinde güvenliğinden sorumludur. Binbaşılık ve albaylık rütbelerine yükselmiştir. Ardından Sarah ile Chuck’e dahil olacaktır. Chuck, tesadüf eseri anlam vermekte zorlanacağı işlerin içine düşecektir. Öte yandan yıllar sonra çekici bir bayanla tanışmak kendisini cezbedecektir. Aralarındaki tutkulu ilişki, uzun süre etkisini sürdürecektir. 20’li yaşlarında kendisine büyük bir yaşam vadetmeyen bir işte çalışan karakter, şimdiyse ülkesi adına en şerefli görevlerden birisine dahil olacaktır. Buna eş değer olarak genel dünya görüşü ve hayalleri de büyük bir ivme kazanacaktır.
 • 2007
 • 60
 • IMDb 7.7
 • 1.131
 • 0
Buffy the Vampire Slayer
İncele
Buffy the Vampire Slayer
Hikâyede Buffy Summers isimli bir gencin yaşam tarzından bahsedilecektir. Karakterin hayatı, çoğu genç kızın hayalini kurduğu türdendir. Kendisi amigo kızlar takımının başındaki isimdir. Öte yandan geleneği sürdürmek adına, basketbol takımının kaptanıyla sevgilidir. Arta kalan zamanlarının çoğunu alışveriş yapmaya ayırmaktadır. Karakter bir süre sonra Merrick isimli gizemli bir adamla tanışacaktır. Bu tanışmanın sonrasında, hayatın gerçek yönlerinin farkına onun sayesinde varacaktır. Merrick, dünyayı vampir istilasından kurtarmak için seçilmiş kişi olduğunu söyleyecektir. Buffy, en başında bu duruma hiç inanmamıştır. Fakat ilerleyen günlerde Merrick’in doğru söylediğine kanaat getirecektir. Çünkü hayatı da geri dönülemeyecek derecede değişmiştir. Buffy, bu zamana kadar yakın olduklarını düşündükleri arkadaşlarının, kendisine sırt çevirdiklerine şahit olmuştur. Başındaki tehlike sadece Pike isimli karakterin dikkatini çekecektir. Buffy the Vampire Slayer Buffy isimli karakterin, güzel seyreden hayatının bir anda yerle bir olması üzerinde duracaktır. Kendisinin gözetmenliğini Giles üstlenecektir. Her hareketini yakından takip etmeye çalışacak ve değişimi de yakından gözlemleyecektir. Xander ile Buffy lisede tanışacaktırlar. Sonrasında kafa yapılarının uyduğunu fark edip, yakın arkadaş olmaya karar verecekler. Kendisinin en yakın arkadaşı Willow’da kendilerine dahil olacak. Karakter gerçekte küçük yaşlarından itibaren Xander’e âşık olsa da bunu itiraf etme gücünü bu zamana kadar asla bulamamıştır. Haliyle tavrı da fazlasıyla çekingendir. Cordelia, Sunnydale’nin en popüler ponpon kızları arasında yer almaktadır. Buffy’i en çok etkileyen karakterse Angel’dır. Çünkü, kendisi tavırları ve duruşuyla, Buffy’i kendine sırılsıklam aşık etmiştir. Kendisinin esrarengiz yapısı, dışarıdan bakıldığında albenisini de yükseltmektedir. Buffy, değişen hayatına ayak uydurmak konusunda bir hayli zorlanacaktır. Çünkü kendisi daima ulaşılmak istenilen ve güçlü kalan olmayı temsil etmiştir. Şimdi çaresiz bir kız imajına bürünmeyi hazmedemeyecektir. Öte yandan hayatı da bir anlamda tehlikeye girmiştir. Okulun en gözde kızı pozisyonundayken, en silik tipi olmayı kabullenemeyecektir. Ancak neden böyle bir yaklaşım gördüğünü, ayrıntılı bir şekilde saptamak zorunda kalacaktır. Sonrasında kendi yolunu seçecek ve elinden ne geliyorsa yapmaya hazır olacaktır. Bu durum kendisi adına çözülmeden devam edemeyecektir.
 • 1997
 • 43
 • IMDb 8
 • 534
 • 0
Sitemiz 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri,aşağıdaki mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler hukuksal olarak incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde, ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. ( If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days.) İletişim: [email protected]
bahis siteleri | bahis siteleri | deneme bonusu veren siteler | bahis siteleri | tipobet | bedava bonus | süperbahis | deneme bonusu veren siteler | bahis siteleri | çevrimsiz bonus | casino siteleri | deneme bonusu